Shiloh invitational XC Sr Boys

September 01, 2012


Results By Fleet Feet Fayetteville

Table of Contents

Finish List - Boys - 1A-3A - ALL TEAMS
Finish List - Boys - 4A-5A - ALL TEAMS
Finish List - Boys - 6A-7A - ALL TEAMS
Team Summary - Boys - 1A-3A - ALL TEAMS
Team Summary - Boys - 4A-5A - ALL TEAMS
Team Summary - Boys - 6A-7A - ALL TEAMS
Team Detail - Boys - 1A-3A - ALL TEAMS
Team Detail - Boys - 4A-5A - ALL TEAMS
Team Detail - Boys - 6A-7A - ALL TEAMS
Top

Overall Finish List - Boys

1A-3A


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1   1022  Quinn Simkins         Haas Hall                               18:16.2  5:54/M        
    2      2   1002  Roland Hohnerlein     Elkins                                  19:05.1  6:09/M        
    3  (< 5)   1007  Nathan Andress        Eureka Springs                          19:14.1  6:12/M        
    4      3   1025  Tyler Browne          Haas Hall                               19:20.6  6:14/M        
    5      4   1020  Liam McMahon          Haas Hall                               19:51.1  6:24/M        
    6  (< 5)   1006  Jake McClung          Eureka Springs                          20:01.2  6:27/M        
    7      5   1024  Tyler Kirkpatrick     Haas Hall                               20:22.6  6:34/M        
    8      6   1014  Zeb Watson            Green Forest                            20:51.0  6:44/M        
    9  (< 5)   1029  mason held            West Fork                               20:54.6  6:45/M        
   10      7    997  Ben Goodnight         Elkins                                  21:27.5  6:55/M        
   11      8   1008  Alex Lafarga          Green Forest                            21:34.7  6:57/M        
   12  (< 5)   1028  bradley farris        West Fork                               21:56.0  7:05/M        
   13      9   1021  Luke Heckmann         Haas Hall                               22:39.9  7:18/M        
   14     10   1015  Brandon Nunley        Haas Hall                               22:41.3  7:19/M        
   15  (< 5)   1027  adam harlan           West Fork                               23:04.1  7:26/M        
   16  (< 5)   1026  Kenneth Riddle        Magazine                                23:27.5  7:34/M        
   17     11    999  Devin Nielsen         Elkins                                  23:29.2  7:35/M        
   18     12   1018  Justin Rainey         Haas Hall                               23:42.3  7:39/M        
   19  (> 7)   1017  Jacob Elser           Haas Hall                               23:47.7  7:40/M        
   20     13   1010  Jorge Diaz            Green Forest                            24:00.2  7:45/M        
   21  (> 7)   1019  Kenneth Buck          Haas Hall                               24:11.3  7:48/M        
   22  (> 7)   1016  Eli Barton            Haas Hall                               25:55.9  8:22/M        
   23     14   1003  Teller Daniel         Elkins                                  26:31.7  8:33/M        
   24     15   1000  Isreal Mashburn       Elkins                                  26:52.3  8:40/M        
   25     16   1258  Heath Salmons         Elkins                                  27:18.8  8:48/M        
   26     17   1013  Zach Wingo            Green Forest                            27:26.0  8:51/M        
   27     18   1009  Eric Salguero         Green Forest                            28:50.5  9:18/M        



Top

Overall Finish List - Boys

4A-5A


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1   1064  Daniel Evans          Shiloh Christian                        17:51.5  5:45/M        
    2      2   1079  Zachary Rail          Vilonia                                 19:09.4  6:11/M        
    3      3   1069  Cody Moore            Vilonia                                 19:12.9  6:12/M        
    4      4   1076  Levi Otts             Vilonia                                 19:48.0  6:23/M        
    5      5   1036  Sam Moffett           Alma                                    19:49.3  6:24/M        
    6      6   1045  Colby Bryant          Gentry                                  20:02.1  6:28/M        
    7  (< 5)   1057  River Gosvener        Huntsville                              20:08.9  6:30/M        
    8      7   1074  Jacob Bowling         Vilonia                                 20:21.0  6:34/M        
    9      8   1071  Donny Nash            Vilonia                                 20:29.9  6:36/M        
   10      9   1068  Paxton Rush           Shiloh Christian                        20:36.1  6:39/M        
   11     10   1072  Dylan Mikeal          Vilonia                                 21:04.5  6:48/M        
   12     11   1073  Ethan Goff            Vilonia                                 21:06.8  6:48/M        
   13     12   1051  Ryan Hockenberry      Gentry                                  21:17.4  6:52/M        
   14  (> 7)   1070  Cory Brewer           Vilonia                                 21:19.2  6:53/M        
   15  (> 7)   1077  Luke Maytia           Vilonia                                 21:23.1  6:54/M        
   16     13   1042  Alex Ellis            Gentry                                  21:47.5  7:02/M        
   17     14   1046  Elijah Ramsey         Gentry                                  21:48.6  7:02/M        
   18     15   1050  Markus Page           Gentry                                  21:49.0  7:02/M        
   19     16   1065  Michael Taylor        Shiloh Christian                        21:49.3  7:02/M        
   20  (< 5)   1058  Ashton Reno           Prairie Grove                           21:56.2  7:05/M        
   21     17   1062  Caleb George          Shiloh Christian                        22:19.7  7:12/M        
   22     18   1063  Connor Harris         Shiloh Christian                        22:24.0  7:14/M        
   23     19   1030  Jamee Montoya         Alma                                    22:37.9  7:18/M        
   24     20   1039  Zach Wofford          Alma                                    22:38.0  7:18/M        
   25  (> 7)   1078  Mathew Brosky         Vilonia                                 22:42.2  7:19/M        
   26     21   1037  Taylor Fulenwider     Alma                                    22:43.1  7:20/M        
   27     22   1032  Joe Oliver            Alma                                    22:54.9  7:23/M        
   28  (< 5)   1040  Kevin Maldonado       Berryville                              22:59.4  7:25/M        
   29     23   1066  Mitchell Richards     Shiloh Christian                        23:03.5  7:26/M        
   30     24   1031  James Morgan          Alma                                    23:26.8  7:34/M        
   31     25   1053  Shane Anderson        Gentry                                  23:41.5  7:38/M        
   32     26   1035  Nick Wilbanks         Alma                                    24:21.0  7:51/M        
   33  (> 7)   1034  Mason Sims            Alma                                    24:32.9  7:55/M        
   34     27   1061  Andrew Breeding       Shiloh Christian                        25:00.9  8:04/M        
   35  (< 5)   1055  Hunter Denison        Huntsville                              25:09.9  8:07/M        
   36     28   1044  Austin Macias         Gentry                                  25:11.7  8:07/M        
   37  (> 7)   1043  Alex Hunter           Gentry                                  25:12.8  8:08/M        
   38  (> 7)   1067  Nathan Mardis         Shiloh Christian                        26:16.7  8:28/M        
   39  (> 7)   1054  Shawn Randell         Gentry                                  26:37.0  8:35/M        
   40  (> 7)   1052  Sam Isbell            Gentry                                  28:20.3  9:08/M        
   41  (> 7)   1048  Garrett Sumner        Gentry                                  29:22.2  9:28/M        



Top

Overall Finish List - Boys

6A-7A


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

    1      1   1201  Christian Liddell     Rogers                                  16:33.8  5:20/M        
    2      2   1096  Jacob Shiohira        Bentonville                             16:51.7  5:26/M        
    3      3   1163  Dino Andrade          Har-Ber                                 17:29.7  5:38/M        
    4      4   1081  Alex Battaglia        Bentonville                             17:33.1  5:40/M        
    5      5   1220  Taylor Bryant         Rogers                                  17:43.4  5:43/M        
    6      6   1207  Ian Smith             Rogers                                  17:55.4  5:47/M        
    7      7   1196  Austin Rodriguez      Rogers                                  17:57.8  5:47/M        
    8      8   1083  Austin Hunt           Bentonville                             18:01.4  5:49/M        
    9      9   1135  Tim Glover            FS Southside                            18:07.8  5:51/M        
   10     10   1209  Jacob Mankin          Rogers                                  18:14.6  5:53/M        
   11     11   1158  Dallin Fawcett        Har-Ber                                 18:18.9  5:54/M        
   12     12   1088  Cameron Hill          Bentonville                             18:22.1  5:55/M        
   13     13   1106  Ryan Dalton           Bentonville                             18:25.5  5:56/M        
   14     14   1216  Paul Torres           Rogers                                  18:29.0  5:58/M        
   15     15   1227  Christian Capehart    Siloam Springs                          18:30.7  5:58/M        
   16     16   1087  Brody Hill            Bentonville                             18:36.1  6:00/M        
   17     17   1086  Brennan Kotoucek      Bentonville                             18:41.4  6:02/M        
   18     18   1194  Andrew Simpson        Rogers                                  18:48.9  6:04/M        
   19     19   1129  Colin Browning        FS Southside                            18:54.6  6:06/M        
   20  (> 7)   1204  Erick Perea           Rogers                                  18:55.0  6:06/M        
   21     20   1124  Scott Lirgg           Fayetteville                            18:58.0  6:07/M        
   22     21   1183  Noah Antony           Har-Ber                                 19:10.9  6:11/M        
   23     22   1125  Sebastian Thomas      Fayetteville                            19:13.3  6:12/M        
   24     23   1244  Will Scarbrough       Siloam Springs                          19:14.5  6:12/M        
   25     24   1140  Ian Carter            Greenwood                               19:19.8  6:14/M        
   26  (> 7)   1107  Scott Bratspies       Bentonville                             19:21.4  6:15/M        
   27  (> 7)   1211  Josh Neago            Rogers                                  19:22.5  6:15/M        
   28     25   1288  Tucker Skelton        Har-Ber                                 19:31.1  6:18/M        
   29     26   1156  Chris Sandivol        Har-Ber                                 19:34.1  6:19/M        
   30  (> 7)   1198  Brandon Elder         Rogers                                  19:35.2  6:19/M        
   31     27   1239  Matt Odom             Siloam Springs                          19:38.2  6:20/M        
   32     28   1121  Michael Cobb          Fayetteville                            19:42.4  6:21/M        
   33  (> 7)   1109  Trey Etheredge        Bentonville                             19:45.5  6:22/M        
   34     29   1126  Tim Scarbrough        Fayetteville                            19:46.0  6:23/M        
   35     30   1243  Tyler Low             Siloam Springs                          19:51.3  6:24/M        
   36     31   1155  Cameron Camp          Har-Ber                                 19:53.9  6:25/M        
   37     32   1114  Austin Bittenger      Fayetteville                            19:54.5  6:25/M        
   38     33   1247  Andres Calderon       Springdale                              19:56.2  6:26/M        
   39     34   1237  Justin Selleck        Siloam Springs                          19:58.8  6:26/M        
   40  (> 7)   1082  Arturo Bradic         Bentonville                             20:03.3  6:28/M        
   41     35   1120  Matt Parisi           Fayetteville                            20:03.9  6:28/M        
   42  (> 7)   1197  Braden Sims           Rogers                                  20:06.0  6:29/M        
   43     36   1136  Austin Gosch          Greenwood                               20:06.9  6:29/M        
   44     37   1186  Rickey Jones          Har-Ber                                 20:09.2  6:30/M        
   45     38   1115  Chris Welch           Fayetteville                            20:10.1  6:30/M        
   46     39   1128  Cole Rickard          FS Southside                            20:11.1  6:31/M        
   47  (> 7)   1189  Spencer Jones         Har-Ber                                 20:14.1  6:32/M        
   48  (> 7)   1095  Jackson Franke        Bentonville                             20:14.5  6:32/M        
   49  (> 7)   1214  Matthew Todd          Rogers                                  20:15.4  6:32/M        
   50     40   1232  Eduardo Frias         Siloam Springs                          20:16.3  6:32/M        
   51     41   1230  Corbin Greening       Siloam Springs                          20:16.8  6:32/M        
   52  (> 7)   1152  Ben Phillips          Har-Ber                                 20:18.1  6:33/M        
   53  (> 7)   1089  Chase Smith           Bentonville                             20:20.4  6:34/M        
   54  (> 7)   1113  Andrew Henry          Fayetteville                            20:24.1  6:35/M        
   55  (> 7)   1080  Adrian Oliman         Bentonville                             20:24.6  6:35/M        
   56  (> 7)   1193  Andrew Paschall       Rogers                                  20:25.4  6:35/M        
   57     42   1146  William Tedford       Greenwood                               20:26.3  6:35/M        
   58  (> 7)   1164  Drew Swalley          Har-Ber                                 20:26.5  6:35/M        
   59  (> 7)   1235  Jacob Rodgers         Siloam Springs                          20:26.9  6:35/M        
   60     43   1142  Joseph Mahan          Greenwood                               20:28.4  6:36/M        
   61  (> 7)   1202  David Orellana        Rogers                                  20:29.1  6:36/M        
   62  (> 7)   1283  Emmanuel Gonzalez     Har-Ber                                 20:31.5  6:37/M        
   63  (> 7)   1110  Trey Tate             Bentonville                             20:33.2  6:38/M        
   64     44   1145  Reid Carter           Greenwood                               20:39.0  6:40/M        
   65  (> 7)   1185  Phillip Weis          Har-Ber                                 20:39.2  6:40/M        
   66     45   1254  Jesus Galindo         Springdale                              20:40.5  6:40/M        
   67  (> 7)   1118  Joshua Moore          Fayetteville                            20:41.4  6:40/M        
   68  (> 7)   1203  Ean Nebel             Rogers                                  20:41.8  6:40/M        
   69     46   1299  Dalton Holt           Springdale                              20:44.9  6:41/M        
   70  (> 7)   1292  Tyler Wiggins         Har-Ber                                 20:48.0  6:43/M        
   71  (> 7)   1091  Greyson Snell         Bentonville                             20:49.7  6:43/M        
   72     47   1134  Harrison Gilker       FS Southside                            20:50.8  6:43/M        
   73     48   1143  Matthew Mahan         Greenwood                               20:52.0  6:44/M        
   74  (> 7)   1226  Chris Thurstenson     Siloam Springs                          20:52.4  6:44/M        
   75  (> 7)   1123  Sam Warren            Fayetteville                            20:53.0  6:44/M        
   76  (> 7)   1093  Hunter West           Bentonville                             20:58.5  6:46/M        
   77  (> 7)   1090  Colt Malloy           Bentonville                             20:59.7  6:46/M        
   78     49   1132  Garrett Gentry        FS Southside                            21:01.2  6:47/M        
   79  (> 7)   1219  Stephen Dorch         Rogers                                  21:03.6  6:47/M        
   80  (> 7)   1242  Porter Lasater        Siloam Springs                          21:05.4  6:48/M        
   81     50   1251  Francisco Mijares     Springdale                              21:05.9  6:48/M        
   82  (> 7)   1127  Zach Renfro           Fayetteville                            21:07.6  6:49/M        
   83  (> 7)   1212  Logan Miller          Rogers                                  21:08.5  6:49/M        
   84  (> 7)   1097  Jason Hunt            Bentonville                             21:09.5  6:49/M        
   85  (> 7)   1084  Blake Lastovica       Bentonville                             21:13.5  6:51/M        
   86  (> 7)   1228  Christian Smith       Siloam Springs                          21:14.2  6:51/M        
   87  (> 7)   1199  Bryan Kinzer          Rogers                                  21:17.2  6:52/M        
   88  (> 7)   1153  Brandon Manjuarrez    Har-Ber                                 21:32.4  6:57/M        
   89     51   1130  Dylan Wallace         FS Southside                            21:36.9  6:58/M        
   90  (> 7)   1240  Osvit Balderrama      Siloam Springs                          21:52.9  7:03/M        
   91     52   1131  Ethan Echols          FS Southside                            21:54.6  7:04/M        
   92     53   1253  Ivan Garcia           Springdale                              21:59.9  7:05/M        
   93     54   1141  Jerrod Powell         Greenwood                               22:02.4  7:06/M        
   94  (> 7)   1210  Jamon Dixon           Rogers                                  22:03.6  7:07/M        
   95  (> 7)   1208  Isaac Raphael         Rogers                                  22:16.4  7:11/M        
   96  (> 7)   1112  Will Clark            Bentonville                             22:16.9  7:11/M        
   97  (> 7)   1200  Byron Menendez        Rogers                                  22:18.2  7:12/M        
   98  (> 7)   1099  Joseph Murphy         Bentonville                             22:23.5  7:13/M        
   99  (> 7)   1206  Hugo Garcia           Rogers                                  22:24.5  7:14/M        
  100  (> 7)   1223  Blake Berrios         Siloam Springs                          22:34.8  7:17/M        

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       

  101  (> 7)   1229  Cody Hodge            Siloam Springs                          22:42.5  7:19/M        
  102  (> 7)   1241  Pablo Amaya           Siloam Springs                          22:45.3  7:20/M        
  103  (> 7)   1137  Austin Curry          Greenwood                               22:46.5  7:21/M        
  104     55   1255  Juan Perez            Springdale                              22:48.3  7:21/M        
  105  (> 7)   1290  Tanner Thompson       Har-Ber                                 22:52.9  7:23/M        
  106     56   1252  Franklin Alvarado     Springdale                              23:00.8  7:25/M        
  107  (> 7)   1291  James Vaughn          Har-Ber                                 23:02.8  7:26/M        
  108  (> 7)   1246  Zach Morgan           Siloam Springs                          23:03.9  7:26/M        
  109  (> 7)   1248  David Hernandez       Springdale                              23:05.9  7:27/M        
  110  (> 7)   1224  Bryan Marroquin       Siloam Springs                          23:06.6  7:27/M        
  111  (> 7)   1116  Eric Beitle           Fayetteville                            23:08.0  7:28/M        
  112  (> 7)   1122  Mitch McDonald        Fayetteville                            23:08.6  7:28/M        
  113  (> 7)   1221  Tyler James           Rogers                                  23:30.6  7:35/M        
  114  (> 7)   1205  Garrett Lampson       Rogers                                  23:37.9  7:37/M        
  115  (> 7)   1257  Kaden Ralston         Springdale                              23:57.1  7:44/M        
  116  (> 7)   1234  Ian Austin            Siloam Springs                          23:58.4  7:44/M        
  117  (> 7)   1213  Luis Tavares          Rogers                                  24:05.9  7:46/M        
  118  (> 7)   1249  Everado Reyes         Springdale                              24:08.5  7:47/M        
  119  (> 7)   1250  Fernando Vargas       Springdale                              24:10.2  7:48/M        
  120  (> 7)   1103  Nick Goff             Bentonville                             24:12.8  7:48/M        
  121  (> 7)   1233  Hunter Wilkinson      Siloam Springs                          24:19.0  7:51/M        
  122  (> 7)   1218  Spencer McClung       Rogers                                  24:22.1  7:52/M        
  123  (> 7)   1245  Yoshi Rivas           Siloam Springs                          24:25.7  7:53/M        
  124  (> 7)   1238  Manuel Cisneros       Siloam Springs                          24:27.0  7:53/M        
  125  (> 7)   1105  Randy Stephens        Bentonville                             24:39.6  7:57/M        
  126  (> 7)   1217  Ryan Nolan            Rogers                                  24:57.6  8:03/M        
  127  (> 7)   1139  Gunner Walter         Greenwood                               25:11.4  8:07/M        
  128  (> 7)   1287  Keith Mussino         Har-Ber                                 25:16.3  8:09/M        
  129  (> 7)   1256  Juan Casas            Springdale                              25:18.7  8:10/M        
  130  (> 7)   1165  Dustin Shipp          Har-Ber                                 25:25.1  8:12/M        
  131  (> 7)   1119  Luke Bean             Fayetteville                            26:06.4  8:25/M        
  132  (> 7)   1168  Gunnar Kemp           Har-Ber                                 26:08.4  8:26/M        
  133  (> 7)   1285  Mathew Maits          Har-Ber                                 26:45.8  8:38/M        
  134  (> 7)   1236  Joel Morgan           Siloam Springs                          27:22.7  8:50/M        
Top

Team Summary Report - Boys

1A-3A


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Haas Hall                              22               1   3   4   5   9  10  12         
        Top  5 Times: 1:40:30.7
        Average Time: 20:06.1

    2 Elkins                                 49               2   7  11  14  15  16             
        Top  5 Times: 1:57:25.9
        Average Time: 23:29.1

    3 Green Forest                           62               6   8  13  17  18                 
        Top  5 Times: 2:02:42.6
        Average Time: 24:32.5

 Inc. Eureka Springs                       2 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Magazine                             1 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. West Fork                            3 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

Top

Team Summary Report - Boys

4A-5A


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Vilonia                                24               2   3   4   7   8  10  11         
        Top  5 Times: 1:39:01.4
        Average Time: 19:48.2

    2 Gentry                                 60               6  12  13  14  15  25  28         
        Top  5 Times: 1:46:44.7
        Average Time: 21:20.9

    3 Shiloh Christian                       61               1   9  16  17  18  23  27         
        Top  5 Times: 1:45:00.7
        Average Time: 21:00.1

    4 Alma                                   87               5  19  20  21  22  24  26         
        Top  5 Times: 1:50:43.4
        Average Time: 22:08.6

 Inc. Berryville                           1 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Huntsville                           2 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

 Inc. Prairie Grove                        1 finishers                                          
        Top  5 Times: 
        Average Time: 

Top

Team Summary Report - Boys

6A-7A


                                          Top  5             ------- Finishers -------
 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        

    1 Rogers                                 29               1   5   6   7  10  14  18         
        Top  5 Times: 1:28:25.2
        Average Time: 17:41.0

    2 Bentonville                            39               2   4   8  12  13  16  17         
        Top  5 Times: 1:29:14.0
        Average Time: 17:50.8

    3 Har-Ber                                86               3  11  21  25  26  31  37         
        Top  5 Times: 1:34:04.8
        Average Time: 18:48.9

    4 Siloam Springs                        129              15  23  27  30  34  40  41         
        Top  5 Times: 1:37:13.7
        Average Time: 19:26.7

    5 Fayetteville                          131              20  22  28  29  32  35  38         
        Top  5 Times: 1:37:34.3
        Average Time: 19:30.8

    6 FS Southside                          163               9  19  39  47  49  51  52         
        Top  5 Times: 1:39:05.8
        Average Time: 19:49.1

    7 Greenwood                             189              24  36  42  43  44  48  54         
        Top  5 Times: 1:41:00.6
        Average Time: 20:12.1

    8 Springdale                            227              33  45  46  50  53  55  56         
        Top  5 Times: 1:44:27.6
        Average Time: 20:53.5


Top

Detail Team Results - Boys

1A-3A

Haas Hall    Finish Position -     1

  Team Score (places):  22  Team Score (times):    1:40:30.7   Average Time: 20:06.1

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1022  Quinn Simkins                   1            1     18:16.2      18:16.2      0:00.0
    2   1025  Tyler Browne                    3            4     19:20.6      37:36.9      1:04.4
    3   1020  Liam McMahon                    4            8     19:51.1      57:28.1      1:34.9
    4   1024  Tyler Kirkpatrick               5           13     20:22.6    1:17:50.7      2:06.3
    5   1021  Luke Heckmann                   9           22     22:39.9    1:40:30.7      4:23.7
    6   1015  Brandon Nunley                 10           32     22:41.3    2:03:12.0      4:25.0
    7   1018  Justin Rainey                  12           44     23:42.3    2:26:54.4      5:26.1
    8   1017  Jacob Elser                 More Than  7           23:47.7    2:50:42.1      5:31.4
    9   1019  Kenneth Buck                More Than  7           24:11.3    3:14:53.5      5:55.0
   10   1016  Eli Barton                  More Than  7           25:55.9    3:40:49.4      7:39.6

Elkins    Finish Position -     2

  Team Score (places):  49  Team Score (times):    1:57:25.9   Average Time: 23:29.1

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1002  Roland Hohnerlein               2            2     19:05.1      19:05.1      0:00.0
    2    997  Ben Goodnight                   7            9     21:27.5      40:32.7      2:22.4
    3    999  Devin Nielsen                  11           20     23:29.2    1:04:01.9      4:24.0
    4   1003  Teller Daniel                  14           34     26:31.7    1:30:33.6      7:26.5
    5   1000  Isreal Mashburn                15           49     26:52.3    1:57:25.9      7:47.1
    6   1258  Heath Salmons                  16           65     27:18.8    2:24:44.8      8:13.7

Green Forest    Finish Position -     3

  Team Score (places):  62  Team Score (times):    2:02:42.6   Average Time: 24:32.5

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1014  Zeb Watson                      6            6     20:51.0      20:51.0      0:00.0
    2   1008  Alex Lafarga                    8           14     21:34.7      42:25.8      0:43.6
    3   1010  Jorge Diaz                     13           27     24:00.2    1:06:26.1      3:09.2
    4   1013  Zach Wingo                     17           44     27:26.0    1:33:52.1      6:34.9
    5   1009  Eric Salguero                  18           62     28:50.5    2:02:42.6      7:59.4

Eureka Springs    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1007  Nathan Andress              Less Than  5           19:14.1      19:14.1      0:00.0
    2   1006  Jake McClung                Less Than  5           20:01.2      39:15.4      0:47.0

Magazine    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1026  Kenneth Riddle              Less Than  5           23:27.5      23:27.5      0:00.0

West Fork    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1029  mason held                  Less Than  5           20:54.6      20:54.6      0:00.0
    2   1028  bradley farris              Less Than  5           21:56.0      42:50.6      1:01.4
    3   1027  adam harlan                 Less Than  5           23:04.1    1:05:54.8      2:09.5



Top

Detail Team Results - Boys

4A-5A


Vilonia    Finish Position -     1

  Team Score (places):  24  Team Score (times):    1:39:01.4   Average Time: 19:48.2

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1079  Zachary Rail                    2            2     19:09.4      19:09.4      0:00.0
    2   1069  Cody Moore                      3            5     19:12.9      38:22.3      0:03.4
    3   1076  Levi Otts                       4            9     19:48.0      58:10.4      0:38.6
    4   1074  Jacob Bowling                   7           16     20:21.0    1:18:31.4      1:11.6
    5   1071  Donny Nash                      8           24     20:29.9    1:39:01.4      1:20.5
    6   1072  Dylan Mikeal                   10           34     21:04.5    2:00:06.0      1:55.1
    7   1073  Ethan Goff                     11           45     21:06.8    2:21:12.8      1:57.4
    8   1070  Cory Brewer                 More Than  7           21:19.2    2:42:32.1      2:09.8
    9   1077  Luke Maytia                 More Than  7           21:23.1    3:03:55.2      2:13.7
   10   1078  Mathew Brosky               More Than  7           22:42.2    3:26:37.5      3:32.8

Gentry    Finish Position -     2

  Team Score (places):  60  Team Score (times):    1:46:44.7   Average Time: 21:20.9

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1045  Colby Bryant                    6            6     20:02.1      20:02.1      0:00.0
    2   1051  Ryan Hockenberry               12           18     21:17.4      41:19.6      1:15.3
    3   1042  Alex Ellis                     13           31     21:47.5    1:03:07.1      1:45.4
    4   1046  Elijah Ramsey                  14           45     21:48.6    1:24:55.7      1:46.4
    5   1050  Markus Page                    15           60     21:49.0    1:46:44.7      1:46.8
    6   1053  Shane Anderson                 25           85     23:41.5    2:10:26.3      3:39.4
    7   1044  Austin Macias                  28          113     25:11.7    2:35:38.1      5:09.6
    8   1043  Alex Hunter                 More Than  7           25:12.8    3:00:50.9      5:10.6
    9   1054  Shawn Randell               More Than  7           26:37.0    3:27:28.0      6:34.9
   10   1052  Sam Isbell                  More Than  7           28:20.3    3:55:48.3      8:18.2
   11   1048  Garrett Sumner              More Than  7           29:22.2    4:25:10.6      9:20.1
   12   1049  James Boston                More Than  7                    104:25:10.6  99:39:57.8

Shiloh Christian    Finish Position -     3

  Team Score (places):  61  Team Score (times):    1:45:00.7   Average Time: 21:00.1

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1064  Daniel Evans                    1            1     17:51.5      17:51.5      0:00.0
    2   1068  Paxton Rush                     9           10     20:36.1      38:27.6      2:44.6
    3   1065  Michael Taylor                 16           26     21:49.3    1:00:16.9      3:57.7
    4   1062  Caleb George                   17           43     22:19.7    1:22:36.7      4:28.2
    5   1063  Connor Harris                  18           61     22:24.0    1:45:00.7      4:32.5
    6   1066  Mitchell Richards              23           84     23:03.5    2:08:04.3      5:12.0
    7   1061  Andrew Breeding                27          111     25:00.9    2:33:05.3      7:09.4
    8   1067  Nathan Mardis               More Than  7           26:16.7    2:59:22.0      8:25.1

Alma    Finish Position -     4

  Team Score (places):  87  Team Score (times):    1:50:43.4   Average Time: 22:08.6

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1036  Sam Moffett                     5            5     19:49.3      19:49.3      0:00.0
    2   1030  Jamee Montoya                  19           24     22:37.9      42:27.2      2:48.6
    3   1039  Zach Wofford                   20           44     22:38.0    1:05:05.3      2:48.7
    4   1037  Taylor Fulenwider              21           65     22:43.1    1:27:48.5      2:53.8
    5   1032  Joe Oliver                     22           87     22:54.9    1:50:43.4      3:05.6
    6   1031  James Morgan                   24          111     23:26.8    2:14:10.2      3:37.5
    7   1035  Nick Wilbanks                  26          137     24:21.0    2:38:31.3      4:31.7
    8   1034  Mason Sims                  More Than  7           24:32.9    3:03:04.3      4:43.6

Berryville    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1040  Kevin Maldonado             Less Than  5           22:59.4      22:59.4      0:00.0

Huntsville    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1057  River Gosvener              Less Than  5           20:08.9      20:08.9      0:00.0
    2   1055  Hunter Denison              Less Than  5           25:09.9      45:18.9      5:01.0

Prairie Grove    Finish Position - Inc.

  Team Score (places): Inc.  Team Score (times):

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1058  Ashton Reno                 Less Than  5           21:56.2      21:56.2      0:00.0



Top

Detail Team Results - Boys

6A-7A


Rogers    Finish Position -     1

  Team Score (places):  29  Team Score (times):    1:28:25.2   Average Time: 17:41.0

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1201  Christian Liddell               1            1     16:33.8      16:33.8      0:00.0
    2   1220  Taylor Bryant                   5            6     17:43.4      34:17.2      1:09.5
    3   1207  Ian Smith                       6           12     17:55.4      52:12.7      1:21.6
    4   1196  Austin Rodriguez                7           19     17:57.8    1:10:10.5      1:23.9
    5   1209  Jacob Mankin                   10           29     18:14.6    1:28:25.2      1:40.7
    6   1216  Paul Torres                    14           43     18:29.0    1:46:54.2      1:55.1
    7   1194  Andrew Simpson                 18           61     18:48.9    2:05:43.2      2:15.1
    8   1204  Erick Perea                 More Than  7           18:55.0    2:24:38.2      2:21.1
    9   1211  Josh Neago                  More Than  7           19:22.5    2:44:00.8      2:48.6
   10   1198  Brandon Elder               More Than  7           19:35.2    3:03:36.0      3:01.3
   11   1197  Braden Sims                 More Than  7           20:06.0    3:23:42.0      3:32.1
   12   1214  Matthew Todd                More Than  7           20:15.4    3:43:57.4      3:41.5
   13   1193  Andrew Paschall             More Than  7           20:25.4    4:04:22.8      3:51.5
   14   1202  David Orellana              More Than  7           20:29.1    4:24:52.0      3:55.2
   15   1203  Ean Nebel                   More Than  7           20:41.8    4:45:33.8      4:07.9
   16   1219  Stephen Dorch               More Than  7           21:03.6    5:06:37.4      4:29.7
   17   1212  Logan Miller                More Than  7           21:08.5    5:27:46.0      4:34.6
   18   1199  Bryan Kinzer                More Than  7           21:17.2    5:49:03.2      4:43.3
   19   1210  Jamon Dixon                 More Than  7           22:03.6    6:11:06.8      5:29.7
   20   1208  Isaac Raphael               More Than  7           22:16.4    6:33:23.2      5:42.5
   21   1200  Byron Menendez              More Than  7           22:18.2    6:55:41.5      5:44.3
   22   1206  Hugo Garcia                 More Than  7           22:24.5    7:18:06.0      5:50.6
   23   1221  Tyler James                 More Than  7           23:30.6    7:41:36.6      6:56.8
   24   1205  Garrett Lampson             More Than  7           23:37.9    8:05:14.6      7:04.0
   25   1213  Luis Tavares                More Than  7           24:05.9    8:29:20.6      7:32.1
   26   1218  Spencer McClung             More Than  7           24:22.1    8:53:42.8      7:48.3
   27   1217  Ryan Nolan                  More Than  7           24:57.6    9:18:40.4      8:23.7

Bentonville    Finish Position -     2

  Team Score (places):  39  Team Score (times):    1:29:14.0   Average Time: 17:50.8

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1096  Jacob Shiohira                  2            2     16:51.7      16:51.7      0:00.0
    2   1081  Alex Battaglia                  4            6     17:33.1      34:24.9      0:41.4
    3   1083  Austin Hunt                     8           14     18:01.4      52:26.3      1:09.7
    4   1088  Cameron Hill                   12           26     18:22.1    1:10:48.5      1:30.4
    5   1106  Ryan Dalton                    13           39     18:25.5    1:29:14.0      1:33.7
    6   1087  Brody Hill                     16           55     18:36.1    1:47:50.1      1:44.3
    7   1086  Brennan Kotoucek               17           72     18:41.4    2:06:31.5      1:49.7
    8   1107  Scott Bratspies             More Than  7           19:21.4    2:25:53.0      2:29.7
    9   1109  Trey Etheredge              More Than  7           19:45.5    2:45:38.6      2:53.8
   10   1082  Arturo Bradic               More Than  7           20:03.3    3:05:41.9      3:11.6
   11   1095  Jackson Franke              More Than  7           20:14.5    3:25:56.5      3:22.7
   12   1089  Chase Smith                 More Than  7           20:20.4    3:46:16.9      3:28.7
   13   1080  Adrian Oliman               More Than  7           20:24.6    4:06:41.5      3:32.8
   14   1110  Trey Tate                   More Than  7           20:33.2    4:27:14.8      3:41.5
   15   1091  Greyson Snell               More Than  7           20:49.7    4:48:04.5      3:58.0
   16   1093  Hunter West                 More Than  7           20:58.5    5:09:03.1      4:06.8
   17   1090  Colt Malloy                 More Than  7           20:59.7    5:30:02.9      4:08.0
   18   1097  Jason Hunt                  More Than  7           21:09.5    5:51:12.4      4:17.8
   19   1084  Blake Lastovica             More Than  7           21:13.5    6:12:26.0      4:21.8
   20   1112  Will Clark                  More Than  7           22:16.9    6:34:43.0      5:25.2
   21   1099  Joseph Murphy               More Than  7           22:23.5    6:57:06.5      5:31.8
   22   1103  Nick Goff                   More Than  7           24:12.8    7:21:19.4      7:21.0
   23   1105  Randy Stephens              More Than  7           24:39.6    7:45:59.0      7:47.8

Har-Ber    Finish Position -     3

  Team Score (places):  86  Team Score (times):    1:34:04.8   Average Time: 18:48.9

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1163  Dino Andrade                    3            3     17:29.7      17:29.7      0:00.0
    2   1158  Dallin Fawcett                 11           14     18:18.9      35:48.7      0:49.1
    3   1183  Noah Antony                    21           35     19:10.9      54:59.6      1:41.1
    4   1288  Tucker Skelton                 25           60     19:31.1    1:14:30.7      2:01.3
    5   1156  Chris Sandivol                 26           86     19:34.1    1:34:04.8      2:04.3
    6   1155  Cameron Camp                   31          117     19:53.9    1:53:58.8      2:24.1
    7   1186  Rickey Jones                   37          154     20:09.2    2:14:08.1      2:39.5
    8   1189  Spencer Jones               More Than  7           20:14.1    2:34:22.2      2:44.3
    9   1152  Ben Phillips                More Than  7           20:18.1    2:54:40.3      2:48.3
   10   1164  Drew Swalley                More Than  7           20:26.5    3:15:06.9      2:56.7
   11   1283  Emmanuel Gonzalez           More Than  7           20:31.5    3:35:38.4      3:01.7
   12   1185  Phillip Weis                More Than  7           20:39.2    3:56:17.6      3:09.4
   13   1292  Tyler Wiggins               More Than  7           20:48.0    4:17:05.6      3:18.2
   14   1153  Brandon Manjuarrez          More Than  7           21:32.4    4:38:38.0      4:02.6
   15   1290  Tanner Thompson             More Than  7           22:52.9    5:01:30.9      5:23.1
   16   1291  James Vaughn                More Than  7           23:02.8    5:24:33.8      5:33.1
   17   1287  Keith Mussino               More Than  7           25:16.3    5:49:50.2      7:46.6
   18   1165  Dustin Shipp                More Than  7           25:25.1    6:15:15.4      7:55.3
   19   1168  Gunnar Kemp                 More Than  7           26:08.4    6:41:23.8      8:38.6
   20   1285  Mathew Maits                More Than  7           26:45.8    7:08:09.6      9:16.0

Siloam Springs    Finish Position -     4

  Team Score (places): 129  Team Score (times):    1:37:13.7   Average Time: 19:26.7

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1227  Christian Capehart             15           15     18:30.7      18:30.7      0:00.0
    2   1244  Will Scarbrough                23           38     19:14.5      37:45.3      0:43.8
    3   1239  Matt Odom                      27           65     19:38.2      57:23.5      1:07.5
    4   1243  Tyler Low                      30           95     19:51.3    1:17:14.9      1:20.6
    5   1237  Justin Selleck                 34          129     19:58.8    1:37:13.7      1:28.1
    6   1232  Eduardo Frias                  40          169     20:16.3    1:57:30.1      1:45.6
    7   1230  Corbin Greening                41          210     20:16.8    2:17:47.0      1:46.1
    8   1235  Jacob Rodgers               More Than  7           20:26.9    2:38:13.9      1:56.1
    9   1226  Chris Thurstenson           More Than  7           20:52.4    2:59:06.3      2:21.7
   10   1242  Porter Lasater              More Than  7           21:05.4    3:20:11.7      2:34.6
   11   1228  Christian Smith             More Than  7           21:14.2    3:41:25.9      2:43.4
   12   1240  Osvit Balderrama            More Than  7           21:52.9    4:03:18.8      3:22.1
   13   1223  Blake Berrios               More Than  7           22:34.8    4:25:53.7      4:04.1
   14   1229  Cody Hodge                  More Than  7           22:42.5    4:48:36.3      4:11.8
   15   1241  Pablo Amaya                 More Than  7           22:45.3    5:11:21.6      4:14.6
   16   1246  Zach Morgan                 More Than  7           23:03.9    5:34:25.5      4:33.2
   17   1224  Bryan Marroquin             More Than  7           23:06.6    5:57:32.2      4:35.9
   18   1234  Ian Austin                  More Than  7           23:58.4    6:21:30.6      5:27.6
   19   1233  Hunter Wilkinson            More Than  7           24:19.0    6:45:49.6      5:48.2
   20   1245  Yoshi Rivas                 More Than  7           24:25.7    7:10:15.3      5:55.0
   21   1238  Manuel Cisneros             More Than  7           24:27.0    7:34:42.4      5:56.3
   22   1236  Joel Morgan                 More Than  7           27:22.7    8:02:05.1      8:51.9

Fayetteville    Finish Position -     5

  Team Score (places): 131  Team Score (times):    1:37:34.3   Average Time: 19:30.8

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1124  Scott Lirgg                    20           20     18:58.0      18:58.0      0:00.0
    2   1125  Sebastian Thomas               22           42     19:13.3      38:11.4      0:15.3
    3   1121  Michael Cobb                   28           70     19:42.4      57:53.8      0:44.3
    4   1126  Tim Scarbrough                 29           99     19:46.0    1:17:39.8      0:48.0
    5   1114  Austin Bittenger               32          131     19:54.5    1:37:34.3      0:56.4
    6   1120  Matt Parisi                    35          166     20:03.9    1:57:38.3      1:05.9
    7   1115  Chris Welch                    38          204     20:10.1    2:17:48.4      1:12.0
    8   1113  Andrew Henry                More Than  7           20:24.1    2:38:12.6      1:26.0
    9   1118  Joshua Moore                More Than  7           20:41.4    2:58:54.0      1:43.3
   10   1123  Sam Warren                  More Than  7           20:53.0    3:19:47.1      1:55.0
   11   1127  Zach Renfro                 More Than  7           21:07.6    3:40:54.7      2:09.5
   12   1116  Eric Beitle                 More Than  7           23:08.0    4:04:02.7      4:09.9
   13   1122  Mitch McDonald              More Than  7           23:08.6    4:27:11.4      4:10.5
   14   1119  Luke Bean                   More Than  7           26:06.4    4:53:17.8      7:08.4

FS Southside    Finish Position -     6

  Team Score (places): 163  Team Score (times):    1:39:05.8   Average Time: 19:49.1

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1135  Tim Glover                      9            9     18:07.8      18:07.8      0:00.0
    2   1129  Colin Browning                 19           28     18:54.6      37:02.5      0:46.7
    3   1128  Cole Rickard                   39           67     20:11.1      57:13.7      2:03.2
    4   1134  Harrison Gilker                47          114     20:50.8    1:18:04.5      2:42.9
    5   1132  Garrett Gentry                 49          163     21:01.2    1:39:05.8      2:53.3
    6   1130  Dylan Wallace                  51          214     21:36.9    2:00:42.7      3:29.0
    7   1131  Ethan Echols                   52          266     21:54.6    2:22:37.4      3:46.7

Greenwood    Finish Position -     7

  Team Score (places): 189  Team Score (times):    1:41:00.6   Average Time: 20:12.1

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1140  Ian Carter                     24           24     19:19.8      19:19.8      0:00.0
    2   1136  Austin Gosch                   36           60     20:06.9      39:26.7      0:47.1
    3   1146  William Tedford                42          102     20:26.3      59:53.1      1:06.5
    4   1142  Joseph Mahan                   43          145     20:28.4    1:20:21.6      1:08.6
    5   1145  Reid Carter                    44          189     20:39.0    1:41:00.6      1:19.2
    6   1143  Matthew Mahan                  48          237     20:52.0    2:01:52.7      1:32.2
    7   1141  Jerrod Powell                  54          291     22:02.4    2:23:55.1      2:42.6
    8   1137  Austin Curry                More Than  7           22:46.5    2:46:41.7      3:26.7
    9   1139  Gunner Walter               More Than  7           25:11.4    3:11:53.1      5:51.6

Springdale    Finish Position -     8

  Team Score (places): 227  Team Score (times):    1:44:27.6   Average Time: 20:53.5

                                          Overall        Cum.                  Cum.        Time
 Place Bib No Name                         Place        Place      Time        Time        Back
    1   1247  Andres Calderon                33           33     19:56.2      19:56.2      0:00.0
    2   1254  Jesus Galindo                  45           78     20:40.5      40:36.7      0:44.2
    3   1299  Dalton Holt                    46          124     20:44.9    1:01:21.7      0:48.7
    4   1251  Francisco Mijares              50          174     21:05.9    1:22:27.7      1:09.6
    5   1253  Ivan Garcia                    53          227     21:59.9    1:44:27.6      2:03.6
    6   1255  Juan Perez                     55          282     22:48.3    2:07:15.9      2:52.0
    7   1252  Franklin Alvarado              56          338     23:00.8    2:30:16.8      3:04.6
    8   1248  David Hernandez             More Than  7           23:05.9    2:53:22.7      3:09.6
    9   1257  Kaden Ralston               More Than  7           23:57.1    3:17:19.9      4:00.9
   10   1249  Everado Reyes               More Than  7           24:08.5    3:41:28.4      4:12.2
   11   1250  Fernando Vargas             More Than  7           24:10.2    4:05:38.7      4:14.0
   12   1256  Juan Casas                  More Than  7           25:18.7    4:30:57.4      5:22.5