Caddo Hills Invitational

Caddo Hills, Arkansas

Saturday, September 22, 2012

 

351 finishers

 

Meet results courtesy of Caddo Hills HS

 

Senior Boys 5k

Ind.    Team

   Place    Score        Time                       School                                           Name                                 Grade

1

1

16:50

Lake Hamilton

Grant Williams

12

2

2

17:20

Catholic

William Lambert

12

3

3

17:31

Catholic

Brendan Taylor

11

4

4

17:48

Catholic

Gabe Lodge

11

5

5

17:56

Catholic

Austin Cloyd

12

6

6

18:07

Lake Hamilton

Cain Farnam

11

7

7

18:19

Lake Hamilton

Austin Johnston

12

8

8

18:24

Lake Hamilton

Taylor Werst

12

9

9

18:26

Catholic

Jacob Straessle

11

10

10

18:33

Benton

Morgan Reese

11

11

11

18:45

Lake Hamilton

Jacob Thompson

10

12

12

18:49

Catholic

Connor Green

12

13

13

18:52

Lake Hamilton

Thomas Bearden

11

14

14

18:56

Lakeside

Austin Rutledge

12

15

16

18:59

Catholic

Jake Allison

11

16

(1)

19:00

Caddo Hills

Bradley Porter

12

17

(2)

19:01

Caddo Hills

Hunter Cockrell

11

18

(3)

19:02

Caddo Hills

James Whisenhunt

12

19

17

19:08

Lakeside

Cole Slayton

12

20

18

19:29

Lake Hamilton

Nick Wesolowski

12

21

19

19:30

Lakeside

Evan Munro

11

22

(4)

19:46

Arkadelphia

Devin Nash

12

23

(5)

19:57

Arkadelphia

Jackson Ochello

11

24

(6)

20:03

Arkadelphia

Cameron Haygood

12

25

--

20:07

Lake Hamilton

Victor Morales

12

26

20

20:13

Lakeside

Tucker Rudisin

12

27

(7)

20:16

Bismarck

Jared Payne

11

28

--

20:21

Catholic

Tate McKay

11

29

(8)

20:34

Gurdon

Brandon Beals

10

30

(9)

20:35

Arkadelphia

Parker Henley

9

31

(10)

20:36

Bismarck

Dakota Godwin

10

32

--

20:43

Lake Hamilton

Ethan Howell

12

33

--

20:48

Hot Springs

Ryan Mallaby

12

34

(11)

20:50

Bismarck

Jansen Hardage

12

35

--

20:51

Catholic

Chandler Donaldson

11

36

(12)

20:53

Jessieville

Daniel  VanAlsburg

12

37

(13)

20:59

Bismarck

Hayden Thornton

12

38

--

21:04

Catholic

Matt Tally

11

39

--

21;06

Catholic

Alexander Proper

11

40

--

21:07

Catholic

James Hughes

11

 

 

 

_________________________ FINISH RESULTS

Ind.    Team

   Place    Score        Time                       School                                           Name                                 Grade

41

--

21:08

Benton

Steven Adams

10

42

(14)

21:10

Caddo Hills

Anthony Ayers

10

43

--

21:13

Hot Springs

Dominick Esparza

12

44

(15)

21:17

Arkadelphia

Hayden Joyce

11

45

21

21:21

Lakeside

Michael Merida

10

46

--

21:24

Catholic

Jack Lawlor

10

47

22

21:27

Lakeside

Garrett Polstan

12

48

23

21:30

Lakeside

Tyler Spakes

12

49

--

21:31

Catholic

Jacob Stansell

12

50

(16)

21:32

Caddo Hills

Seth Powell

10

51

(17)

21:41

Caddo Hills

Tyler Moore

12

52

--

21:42

Lake Hamilton

John Dunn

12

53

(18)

21:45

Bismarck

J D Baswell

10

54

--

22:08

Lake Hamilton

Bobby Graves

10

55

24

22:15

Lakeside

Landen Kilgore

11

56

--

22:25

Lake Hamilton

Gabe Collins

12

57

--

22:30

Lakeside

Tristen Goss

10

58

--

22:43

Catholic

Andrew Wooley

11

59

--

22:45

Hot Springs

Dylan Mitchell

10

60

--

22:46

Information not available

 

 

61

--

22:47

Benton

Garrett Epperson

11

62

--

22:52

Lakeside

Mason Scott

11

63

(19)

22:52

Arkadelphia

Matt Savage

10

64

--

22:56

Lakeside

Dillon Lechale

10

65

(20)

23:00

Arkadelphia

Lance Morvin

9

66

--

23:05

Caddo Hills

Robert Bobo

11

67

(21)

23:16

Jessieville

Will Combs

12

68

25

23:22

Sheridan

Daniel Woods

12

69

--

23:22

Catholic

Daniel Klopfenstein

11

70

--

23:23

Catholic

Jacob Carter

10

71

26

23:33

Sheridan

Josh Brown

10

72

(22)

23:34

Bismarck

G. Clampet

10

73

(23)

23:36

Bismarck

Jared Compton

10

74

(24)

23:37

Jessieville

Daniel Churchwell

12

75

--

23:39

Caddo Hills

Bobby Hulvey

11

76

27

23:43

Sheridan

Jacob Ross

12

77

--

23:47

Arkadelphia

Jace Bradshaw

12

78

--

23:58

Caddo Hills

Brandon Bush

11

79

--

23:59

Bismarck

Chance McMullin

10

80

--

24:07

Catholic

Hayden Marriott

11

 

Ind.    Team

   Place    Score        Time                       School                                           Name                                 Grade

81

-

24:08

Caddo Hills

Sam Whisenhunt

9

82

--

24:18

Caddo Hills

Tyler Price

11

83

--

24:23

Caddo Hills

Aaron Hernandez

11

84

--

24:54

Bismarck

Coline Sherpard

10

85

28

24:55

Sheridan

Brent Remow

11

86

29

25:07

Sheridan

Brett Morgan

10

87

--

25:08

Caddo Hills

Luke Deaton

11

88

--

25:18

Lakeside

Marco Gaigano

10

89

35

25:21

Hot Springs

Isaiah Severns

9

90

30

26:37

Sheridan

Jeff Laney

10

91

31

26:57

Sheridan

John Hubbard

12

92

32

27:05

Sheridan

Levi Bondron

11

93

36

28:34

Jessieville

Andrew McDaniel

12

94

--

28:52

Catholic

Mark Rosmire

10

95

--

29:19

Hot Springs

Jaylynn Maxie

9

96

33

30:01

Sheridan

Jacob Mack

10

97

38

30:01

Caddo Hills

Israel Castillo

11

98

--

30:05

Catholic

Colin Davies

11

99

--

30:49

Catholic

Tyler Holzknecut

10

 

 

 

5a+

1st LR Catholic  23

2nd Lake Hamilton 32

3rd HS Lakeside 82

4th Sheridan 120

4A-

1st Caddo Hills 32

2nd Arkadelphia 36

3rd Bismark 53

 

 

 

 

Senior Girls 5k

 

Ind.    Team

   Place    Score        Time                       School                                           Name                                 Grade

1

1

21:38

Lake Hamilton

Angel Crawford

11

2

2

21:45

Lake Hamilton

Lindsey Mills

12

3

3

22:00

Lake Hamilton

Abby Lynch

10

4

4

23:10

Lake Hamilton

Dani Carson

10

5

--

23:11

Caddo Hills

Jocelyn Madrid

12

6

5

24:47

Lakeside

Marci Heigenlobler

11

7

6

24:51

Lakeside

Katelin VanWagner

11

8

1

24:54

Bismarck

Shawnee Shepherd

11

9

7

25:18

Sheridan

Ashton Hill

10

10

8

25:22

Benton

Carly Harris

10

11

9

25:30

Lake Hamilton

Lilly Glaeser

10

12

--

26:29

Caddo Hills

Bethany Porter

11

13

10

26:40

Lakeside

Emily Do

10

14

--

26:46

Caddo Hills

Ellie Verser

12

15

11

27:01

Lake Hamilton

Madison Kilby

10

16

12

27:??

Benton

Morgan Plumley

10

17

--

27:21

Caddo Hills

Nancy Salas

11

18

2

27:34

Bismarck

Kyndall Eastening

12

19

 

27:41

Arkadelphia

Joyce Adame

12

20

3

27:49

Bismarck

Jo Micucci

10

21

4

27:52

Bismarck

Jimmilee Smith

11

22

13

28:??

Lakeside

Jessica Jones

12

23

14

28:53

Sheridan

Bryanna Moltz

12

24

5

29:23

Jessieville

Emily Willford

10

25

--

29:44

Pulaski Aacademy

Rachel Mego

12

26

15

29:45

Lakeside

Ellicia Word

10

27

6

30:33

Jesseville

Lydia Ragsdale

9

28

--

30:31

Pulaski Academy

Melissa Frykell

12

29

16

30:33

Benton

Caroline Minton

10

30

--

30:56

Arkadelphia

Yesenia Adame

11

31

17

31:09

Lakeside

Gretchen Tharp

10

32

18

31:22

Sheridan

Shelby Gatlin

9

33

19

31:45

Benton

Jessica Martin

10

34

20

31:54

Benton

Bailey Carter

10

35

21

32:11

Lakeside

Hannah Battsdano

10

36

7

32:30

Bismarck

Josie Cranford

11

37

--

33:41

Gurden

Hallie Clark

11

38

8

33:40

Jessieville

Hayley O’Donnel

 

39

9

33:52

Jessieville

Nichole Churchwell

10

40

10

34:03

Jessieville

Delaney Crain

10

 

 

 

_________________________ FINISH RESULTS

Ind.    Team

   Place    Score        Time                       School                                           Name                                 Grade

41

--

34:12

Gurdon

Caitlyn Cannon

10

42

--

34:19

Arkadelphia

Mackenzie Echols

12

43

--

35:02

Arkadelphia

Jennifer Hernandez

12

44

22

36:13

Sheridan

Courtney Marks

11

45

--

36:45

Gurdon

Leah Boulden

11

46

11

36:53

Bismarck

Libby Snodgrass

11

47

23

37:05

Sheridan

Candice Marks

11

48

24

38:44

Sheridan

Michaela McCullum

12

49

12

39:32

Jessieville

Breanna Blocker

12

50

--

40:56

Hot Springs

Krisa McCulkogn

12

51

25

41:51

Sheridan

Kandria Driskill

12

 

 

 

 

5A+

1st Lake Hamilton  19

2nd HS Lakeside  49

3rd Benton      75

4th Sheridan84

4A-

1st Bismark  17

2nd Jessieville 38

 

 

 

Junior Girls 2M

 

Ind.    Team

   Place    Score        Time                       School                                           Name                                 Grade

1

 

13:10

Lake Hamilton

Jenny Kirschman

8

2

 

13:12

Lake Hamilton

Jamie Barker

9

3

 

13:30

Lakeside

Sarah Reynolds

 

4

 

13:3

Pulaski Academy

Emily Leding

7

5

 

13:45

Lakeside

Gracen Blount

7

6

 

13:48

Pulaski Academy

Jordie Bone

8

7

 

13:50

Pulaski Academy

Caroline Bellamy

7

8

 

13:54

Lake Hamilton

Katie Studdard

8

9

 

14:01

Lake Hamilton

London Martin

9

10

 

14:17

Lake Hamilton

Cassidy Favorite

8

11

 

14:23

Pulaski Academy

Delaney Haralson

9

12

1

14:28

Caddo Hills

Halley Crommett

7

13

 

14:30

Lake Hamilton

Caitlyn Turner

8

14

 

14:33

Lakeside

Emily Milbourn

7

15

2

1:37

Bismarck

Taylor Johnson

9

16

 

14:47

Pulaski Academy

Amirah Ullah

8

17

 

14:53

Lake Hamilton

Ashley Albrecht

9

18

3

14:59

Caddo Hills

Larissa Martin

8

19

4

15:11

Gurdon

RaiLinn Clark

7

20

 

15:25

Lake Hamilton

Madison Shinn

8

21

 

15:32

Lakeside

Meagan Launius

8

22

 

15:33

Lakeside

Austyn VanWagner

9

23

5

15:34

Caddo Hills

Kayla Torbett

8

24

 

15:37

Lake Hamilton

Madison Thornton

7

25

 

15:42

Lake Hamilton

Denisha Tice

9

26

 

15:51

Lake Hamilton

Bailey Morgan

8

27

 

15:53

Pulaski Academy

Ande Harris

7

28

6

15:55

Caddo Hills

Bailey Davis

9

29

 

16:04

Pulaski Academy

Emily Hurst

8

30

7

16:06

Bismarck

McKenzie Efird

7

31

8

16:18

Gurdon

Kira Accor

7

32

 

16:22

Lake Hamilton

Emily Meyer

7

33

 

16:23

Lake Hamilton

Katie Welch

8

34

 

16:24

Lakeside

Scarlett Gooch

7

35

9

16:35

Gurdon

Rebekah Sims

7

36

 

16:52

Lakeside

Arley Uldrich

8

37

10

16:52

Bismarck

Skylen Loy

7

38

11

16:54

Gurdon

Kaylie Stone

7

39

12

17:04

Caddo Hills

Loren Morris

9

40

 

17:16

Pulaski Academy

Bailey Mae Corbin

7

_________________________ FINISH RESULTS

Ind.    Team

   Place    Score        Time                       School                                           Name                                 Grade

41

13

17:28

Caddo Hills

Ruth Gonzalez

8

42

14

17:30

Bismarck

Hayley Vincent

7

43

15

17:31

Bismarck

Hannah Wilson

7

44

16

17:33

Bismarck

Rose Wilson

7

45

 

17:48

Lake Hamilton

Marli Bonnette

7

46

 

17:49

Lake Hamilton

Hayley Castleberry

7

47

 

17:57

Lakeside

Samantha Baltodano

8

48

 

17:58

Pulaski Academy

Leen Abochale

7

49

 

17:59

Pulaski Academy

Nicolle Veigas

8

50

 

18:10

Lake Hamilton

Calis Mullins

8

51

17

18:16

Bismarck

McKenzie Wesson

7

52

 

18:16

Lakeside

Kelsey McInnis

8

53

 

17:17

Lake Hamilton

Brianna Fernandez

8

54

 

18:19

Lake Hamilton

Lacie Bobus

7

55

 

18:22

Pulaski Academy

Hayley Harris

9

56

 

18:23

Lake Hamilton

Amanda Farrell

7

57

 

18:24

Pulaski Academy

Reagan Hindmon

9

58

 

18:25

Lake Hamilton

Darby Dunn

7

59

 

18:26

Lake Hamilton

Faith Bolding

7

60

 

18:27

Pulaski Academy

Lauren Ator

8

61

 

18:35

Lake Hamilton

DK Plunkett

8

62

 

18:54

Lake Hamilton

Emily Shirey

8

63

 

19:27

Lake Hamilton

Victoria Jenkins

8

64

 

20:06

Lakeside

Kyneso Hunter

8

65

 

20:17

Pulaski Academy

Emma Chambers

7

66

 

20:47

Lakeside

Quantiaza West

9

67

 

20:59

Lakeside

Colleen Villarreal

8

68

 

21:10

Lake Hamilton

Jordan Ford

8

69

 

 

Lake Hamilton

Ashley Mclean

7

70

18

21:19

Caddo Hills

Sydney Brewer

8

71

19

 

Gurdon

Tabria Marks

7

72

20

22:09

Bismarck

Alex Bears

7

73

 

22:12

No Information Available

 

 

74

21

23:57

Caddo Hills

Catherine Campbell

9

75

 

24:20

Lakeside

Gabby Williams

7

 

 

5A+

Lake Hamilton 30

Pulaski Academy 42

Lakeside 54

 

 

 

 

4A-

Caddo Hills 27

Bismark 48

Gurdon 51

 

 

 

Junior Boys 2M

 

Ind.    Team

   Place    Score        Time                       School                                           Name                                 Grade

1

 

10:52

Lake Hamilton

Hunter Usdrowski

9

2

1

11:01

Caddo Hills

Josh Gonzales

9

3

 

11:13

Catholic

Kieran Taylor

9

4

 

11:27

Lake Hamilton

Andrew Larey

9

5

 

11:38

Benton

Mark Allison

8

6

 

11:43

Catholic

Hunter Herrera

9

7

 

11:47

Lakeside

Nathan Hugentolber

9

8

 

11:50

Pulaski Academy

Brock Gardner

8

9

--

11:54

Bismarck

Christian Rios

8

10

 

11:55

Lake Hamilton

Justin Simon

9

11

 

11:58

Lake Hamilton

Nicolas Bradshaw

9

12

 

12:01

Sheridan

Kole King

9

13

2

12:02

Caddo Hills

Junior Gonzales

9

14

 

12:14

Pulaski Academy

Trajen Johnson

7

15

 

12:15

Lakeside

Austin Guthrie

9

16

--

12:20

Bismarck

Joseph Filipek

8

17

 

12:21

Catholic

John Murtha

9

18

 

12:32

Lake Hamilton

McKree Martin

8

19

 

12:34

Lake Hamilton

Dillon Green

9

20

 

12:37

Pulaski Academy

Kyle Lants

8

21

3

12:39

Caddo Hills

Cash Woods

8

22

 

12:42

Pulaski Academy

Krisztian Sandor

8

23

 

12:43

Catholic

Isaac Rivera

9

24

 

12:44

Lake Hamilton

Andrew Haight

9

25

 

12:56

Pulaski Academy

Drake Omar

8

26

 

12:59

Catholic

Lucas Boon

9

27

4

13:03

Caddo Hills

Josh Stone

9

28

5

13:05

Caddo Hills

Colten McNamee

9

29

 

13:05

Lake Hamilton

Kizer Calhoun

9

30

6

13:06

Caddo Hills

Terrick Hulvey

7

31

 

13:09

Catholic

Andrew MacKenzie

9

32

 

13:11

Catholic

Henry Edwards

9

33

 

13:17

Lake Hamilton

Jacob West

8

34

 

13:32

Catholic

Cody McClellan

9

35

 

13:32

Lake Hamilton

Alex tucker

9

36

9

13:37

Caddo Hills

Alex Ramey

8

37

10

13:39

Bismarck

Zach Webb

8

38

11

13:41

Gurdon

Payton Bratton

7

39

12

13:48

Caddo Hills

Josh Qualls

8

40

 

13:49

Lakeside

Tyler Criss

9

 

 

 

_________________________ FINISH RESULTS

Ind.    Team

   Place    Score        Time                       School                                           Name                                 Grade

41

 

13:51

Lake Hamilton

Blake Bonnette

9

42

13

13:55

Bismarck

Angel Ramos

8

43

 

14:00

Lake Hamilton

Ethan Wacaster

 

44

 

14:01

Lake Hamilton

Isaac Lynch

7

45

14

14:04

Caddo Hills

Chandler West

7

46

15

14:16

Caddo Hills

Hunter Blackwood

7

47

 

14:18

Catholic

Anderson Scheck

9

48

16

14:19

Gurdon

Dillon Reece

7

49

17

14:20

Caddo Hills

Hayden Powell

7

50

 

14:26

Lake Hamilton

Joshua Hunter

9

51

18

14:34

Gurdon

Cameron Gulley

8

52

 

14:35

Lakeside

River Allbrighten

9

53

 

14:41

Lake Hamilton

Dylan Stephens

7

54

 

14:43

Lake Hamilton

Matthew Morris

7

55

 

14:47

Lake Hamilton

Nate Williams

7

56

19

14:50

Gurdon

Jordan Sanford

9

57

 

14:55

Lakeside

Joshua Rugger

7

58

20

14:56

Caddo Hills

Jeremy Mullins

7

59

21

14:58

Caddo Hills

Jordan Bates

7

60

 

15:14

Lake Hamilton

Abraham Liera

7

61

 

15:19

Lake Hamilton

Ramon Morales

7

62

22

15:25

Caddo Hills

Cade McCuin

7

63

 

15:38

Lake Hamilton

Ethan Shields

7

64

23

16:17

Caddo Hills

Hagen Cimino

7

65

 

16:35

Lake Hamilton

Hayden Capps

7

66

 

16:56

Lake Hamilton

Christian Crawford

7

67

24

16:57

Caddo Hills

Jacob Crommett

9

68

 

17:16

Lake Hamilton

Lee Grace

9

69

25

17:18

Caddo Hills

Jared McKellar

8

70

 

17:24

Lake Hamilton

Charles Estes

7

71

 

17:33

Lake Hamilton

Daniel C?????

7

72

 

17:42

Lake Hamilton

Steven Saweikis

7

73

 

17:44

Lakeside

Mitchell Haus

8

74

26

18:29

Caddo Hills

Austin Tweedle

7

75

 

18:56

Lakeside

Tyler York

8

76

 

19:03

Sheridan

Charlie Tharp

9

77

27

19:29

Gurdon

Devin Simpson

9

78

 

20:43

Lake Hamilton

Logan Wilcox

8

79

28

20:48

Caddo Hills

Coby Davis

 

80

 

21:04

Lake Hamilton

Drew Overton

8

 

Ind.    Team

   Place    Score        Time                       School                                           Name                                 Grade

81

 

Time Not Avail.

Lake Hamilton

Alexander Glendenning

7

 

 

 

5A+

1st  Lake Hamilton 31

2nd LR Catholic      52

3rd  Pulaski Academy 63

4th  HS Lakeside  84

4A-

1st    Caddo Hills 15

 2nd  Gurdon 50

 

 

 

 

 

K-3  Girls (3/8 Mile)

 

Ind.    Team

   Place    Score        Time                       School                                           Name                                 Grade

1

 

 

Lake Hamilton Ele.

Christina Darnley

3

2

 

 

Caddo Hills Ele.

Jaci Vines

3

3

 

 

Caddo Hills Ele.

Madelyn (Last name not avail.)

2

4

 

 

Lakeside Ele.

Bailey (Last name not avail.)

2

5

 

 

Caddo Hills Ele.

Zoey Bershers

1

6

 

 

Caddo Hills Ele.

Brooklyn McCuin

3

7

 

 

Caddo Hills Ele.

Natalie Jackson

1

8

 

 

Caddo Hills Ele.

Destiny Reed

2

9

 

 

Caddo Hills Ele.

Shandi Gonzalez

1

10

 

 

Lakeside ele.

Elli Uldrich

2

11

 

 

No Information Available

Reaganne Melina

1

12

 

 

Caddo Hills Ele.

Mikayla Jackson

K

13

 

 

Glenwood Christian

Addison Scott

K

 

K-3         Boys (3/8 Mile)

 

Ind.    Team

   Place    Score        Time                       School                                           Name                                 Grade

1

 

 

Lakeside Ele.

Jeffery Snyder

3

2

 

 

Caddo Hills Ele.

MJ Cureton

2

3

 

 

Caddo Hills Ele.

Trent Hulvey

3

4

 

 

No Information Available

 

 

5

 

 

Caddo Hills Ele.

Brandon

1

6

 

 

Caddo Hills Ele.

Dillon Morris

2

7

 

 

Caddo Hills Ele.

Sean Green

1

8

 

 

Lakeside Ele.

Alex Rider

1

9

 

 

Caddo Hills Ele.

Steven Bandy

1

10

 

 

Caddo Hills Ele.

Gavin McCurdy

1

11

 

 

Caddo Hills Ele.

Carson West

Age 4

12

 

 

Caddo Hills Ele.

Bender Meeks

K

 

 

4-6  Boys (1/2 Mile)

 

Ind.    Team

   Place    Score        Time                       School                                           Name                                 Grade

1

 

 

Caddo Hills

Tristan Rodriguez

4

2

 

 

Caddo Hills

Cameron Gaither

4

3

 

 

Caddo Hills

Eric Salas

6

4

 

 

Caddo Hills

Drew Cureton

6

5

 

 

Caddo Hills

Teddy Green

5

 

4-6  Girls  (1/2 Mile

 

Ind.    Team

   Place    Score        Time                       School                                           Name                                 Grade

1

 

 

Caddo Hills

Sara Bershers

6

2

 

 

Caddo Hills

Wraylin Phillips

6

3

 

 

Caddo Hills

Lilli Hunt

6

4

 

 

Lake Side

Chloe Porter

5

5

 

 

Caddo Hills

Capri Fogle

4

6

 

 

Lakeside

Sydney Blount

5

7

 

 

Caddo Hills

Scarlett Gonzalez

5

8

 

 

Lakeside

Georgia Gooch

 

9

 

 

Caddo Hills

Tracey Bershers

4

10

 

 

Caddo Hills

Brandy Castillo

6

11

 

 

Caddo Hills

Gracie Davis

 

12

 

 

Caddo Hills

Peyton Powell

4

13

 

 

Caddo Hills

Alex Jackson

6

14

 

 

Caddo Hills

Clarissa Sams

6

15

 

 

Caddo Hills

Delaney Jackson