5A West XC Jr Boys 2012

October 25, 2012


Results By Fleet Feet Fayetteville

Overall Finish List - Boys

 
 

O'All Place

Adj Place

Bib No

Name Team

Time

Pace

 

1

1

1078

Jason Rail Vilonia

8:46.6

5:51/M

 

2

2

1028

Zachery Powers Harrison

8:48.9

5:52/M

 

3

3

1027

Seth Waters Harrison

8:50.3

5:53/M

 

4

4

1044

Britt Sease Shiloh

8:59.9

5:59/M

 

5

(< 5)

1056

Brandon Gragg Huntsville

9:11.0

6:07/M

 

6

5

1075

Hunter Otts Vilonia

9:18.2

6:12/M

 

7

6

1062

Christian White Alma

9:25.0

6:17/M

 

8

(< 5)

1057

Tristan Seaton Huntsville

9:26.1

6:17/M

 

9

7

1043

Marshall Richards Shiloh

9:28.1

6:19/M

 

10

8

1074

Noah Myers Vilonia

9:32.6

6:21/M

 

11

9

1051

Luis Garcia Clarksville

9:39.7

6:26/M

 

12

10

1073

Jed Myers Vilonia

9:45.4

6:30/M

 

13

11

1040

Barret Beauchamp Shiloh

10:01.6

6:41/M

 

14

12

1076

Bryan Sampson Vilonia

10:08.6

6:45/M

 

15

13

1077

Landon Skouras Vilonia

10:11.1

6:47/M

 

16

14

1079

Carson Willhite Vilonia

10:11.7

6:47/M

 

17

15

1060

Agustin Pina Alma

10:13.0

6:49/M

 

18

(> 7)

1071

Hunter Kelley Vilonia

10:16.1

6:51/M

 

19

16

1063

Carter Wolfe Alma

10:20.0

6:53/M

 

20

(> 7)

1067

Thomas Hutchinson Vilonia

10:20.7

6:53/M

 

21

17

1030

Sid Krone Harrison

10:28.2

6:59/M

 

22

18

1029

Hudson Moss Harrison

10:29.4

6:59/M

 

23

19

1031

Todd Johnson Harrison

10:30.7

7:00/M

 

24

20

1059

Audel Pina Alma

10:39.6

7:06/M

 

25

21

1054

Brando Santa-Cruz Clarksville

10:42.6

7:08/M

 

26

22

1052

Simon Ramirez Clarksville

10:43.7

7:09/M

 

27

23

1034

Skyler Young Harrison

10:44.5

7:09/M

 

28

24

1042

Jack Lyall Shiloh

10:46.4

7:11/M

 

29

25

1064

Shawn Villines Alma

10:54.3

7:16/M

 

30

26

1033

Tyler Wilson Harrison

10:57.2

7:18/M

 

31

(> 7)

1068

Ethan Janski Vilonia

11:01.6

7:21/M

 

32

27

1047

Garrett Walker Shiloh

11:03.9

7:22/M

 

33

(> 7)

1032

Laine Hilliard Harrison

11:05.3

7:23/M

 

34

28

1065

Michael Zuber Alma

11:09.2

7:26/M

 

35

(> 7)

1072

Kent Luck Vilonia

11:11.4

7:27/M

 

36

29

1045

Andrew Scheffler Shiloh

11:18.9

7:32/M

 

37

30

1048

Yorman Acosta Clarksville

11:21.8

7:34/M

 

38

31

1049

Luis Alfaro Clarksville

11:24.7

7:36/M

 

39

32

1050

Ever Garcia Clarksville

11:33.1

7:42/M

 

40

(> 7)

1069

Brody Johnson Vilonia

11:34.0

7:43/M

 

41

(> 7)

1035

Will Reed Harrison

12:06.3

8:04/M

 

42

33

1061

Jakob Shores Alma

12:14.2

8:09/M

 

43

(> 7)

1070

Caleb Johnson Vilonia

12:26.7

8:17/M

 

44

(> 7)

1039

Tyler Head Harrison

12:34.2

8:23/M

 

45

(> 7)

1066

Jace Farrior Vilonia

12:38.6

8:25/M

 

46

(> 7)

1036

Hunter Wessels Harrison

12:49.3

8:33/M

 

47

(< 5)

1058

Jaden Chambers Huntsville

14:10.8

9:27/M

 

48

34

1041

Jack Brunton Shiloh

15:22.1

10:15/M

 

Team Summary Report - Boys

 

Top 5

---- Finishers ----

 

Place

Team

Places

1

2

3

4

5

6*

7*

 

 

1

Vilonia

36

1

5

8

10

12

13

14

 

 

Top 5 Times: 47:31.7

 

2

Harrison

59

2

3

17

18

19

23

26

 

 

Top 5 Times: 49:07.7

 

3

Shiloh

73

4

7

11

24

27

29

34

 

 

Top 5 Times: 50:20.1

 

4

Alma

82

6

15

16

20

25

28

33

 

 

Top 5 Times: 51:32.1

 

5

Clarksville

113

9

21

22

30

31

32

 

 

Top 5 Times: 53:52.8

 

Inc.

Huntsville

3 finishers

 

 

 
 

Final Team Results - Boys

Team - Vilonia Finish Position - 1
Team Score (places): 36 Team Score (times): 47:31.7 Ave Time:9:30.3
 

Bib No

Name

 

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

1078

Jason Rail

 

1

1

8:46.6

8:46.6

0:00.0

2

1075

Hunter Otts

 

5

6

9:18.2

18:04.9

0:31.6

3

1074

Noah Myers

 

8

14

9:32.6

27:37.6

0:46.0

4

1073

Jed Myers

 

10

24

9:45.4

37:23.1

0:58.8

5

1076

Bryan Sampson

 

12

36

10:08.6

47:31.7

1:21.9

6

1077

Landon Skouras

 

13

49

10:11.1

57:42.8

1:24.4

7

1079

Carson Willhite

 

14

63

10:11.7

1:07:54.5

1:25.0

8

1071

Hunter Kelley

 

More Than 7

 

10:16.1

1:18:10.7

1:29.4

9

1067

Thomas Hutchinson

 

More Than 7

 

10:20.7

1:28:31.4

1:34.0

10

1068

Ethan Janski

 

More Than 7

 

11:01.6

1:39:33.0

2:14.9

11

1072

Kent Luck

 

More Than 7

 

11:11.4

1:50:44.4

2:24.7

12

1069

Brody Johnson

 

More Than 7

 

11:34.0

2:02:18.5

2:47.3

13

1070

Caleb Johnson

 

More Than 7

 

12:26.7

2:14:45.2

3:40.0

14

1066

Jace Farrior

 

More Than 7

 

12:38.6

2:27:23.8

3:51.9

 
Team - Harrison Finish Position - 2
Team Score (places): 59 Team Score (times): 49:07.7 Ave Time:9:49.5
 

Bib No

Name

 

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

1028

Zachery Powers

 

2

2

8:48.9

8:48.9

0:00.0

2

1027

Seth Waters

 

3

5

8:50.3

17:39.3

0:01.4

3

1030

Sid Krone

 

17

22

10:28.2

28:07.5

1:39.2

4

1029

Hudson Moss

 

18

40

10:29.4

38:36.9

1:40.4

5

1031

Todd Johnson

 

19

59

10:30.7

49:07.7

1:41.8

6

1034

Skyler Young

 

23

82

10:44.5

59:52.2

1:55.6

7

1033

Tyler Wilson

 

26

108

10:57.2

1:10:49.5

2:08.3

8

1032

Laine Hilliard

 

More Than 7

 

11:05.3

1:21:54.8

2:16.3

9

1035

Will Reed

 

More Than 7

 

12:06.3

1:34:01.2

3:17.4

10

1039

Tyler Head

 

More Than 7

 

12:34.2

1:46:35.4

3:45.2

11

1036

Hunter Wessels

 

More Than 7

 

12:49.3

1:59:24.7

4:00.3

 
Team - Shiloh Finish Position - 3
Team Score (places): 73 Team Score (times): 50:20.1 Ave Time:10:04.0
 

Bib No

Name

 

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

1044

Britt Sease

 

4

4

8:59.9

8:59.9

0:00.0

2

1043

Marshall Richards

 

7

11

9:28.1

18:28.0

0:28.2

3

1040

Barret Beauchamp

 

11

22

10:01.6

28:29.7

1:01.7

4

1042

Jack Lyall

 

24

46

10:46.4

39:16.2

1:46.5

5

1047

Garrett Walker

 

27

73

11:03.9

50:20.1

2:03.9

6

1045

Andrew Scheffler

 

29

102

11:18.9

1:01:39.1

2:19.0

7

1041

Jack Brunton

 

34

136

15:22.1

1:17:01.2

6:22.1

 
Team - Alma Finish Position - 4
Team Score (places): 82 Team Score (times): 51:32.1 Ave Time:10:18.4
 

Bib No

Name

 

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

1062

Christian White

 

6

6

9:25.0

9:25.0

0:00.0

2

1060

Agustin Pina

 

15

21

10:13.0

19:38.1

0:47.9

3

1063

Carter Wolfe

 

16

37

10:20.0

29:58.1

0:54.9

4

1059

Audel Pina

 

20

57

10:39.6

40:37.7

1:14.5

5

1064

Shawn Villines

 

25

82

10:54.3

51:32.1

1:29.3

6

1065

Michael Zuber

 

28

110

11:09.2

1:02:41.4

1:44.2

7

1061

Jakob Shores

 

33

143

12:14.2

1:14:55.6

2:49.2

 
Team - Clarksville Finish Position - 5
Team Score (places): 113 Team Score (times): 53:52.8 Ave Time:10:46.5
 

Bib No

Name

 

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

1051

Luis Garcia

 

9

9

9:39.7

9:39.7

0:00.0

2

1054

Brando Santa-Cruz

 

21

30

10:42.6

20:22.4

1:02.9

3

1052

Simon Ramirez

 

22

52

10:43.7

31:06.2

1:03.9

4

1048

Yorman Acosta

 

30

82

11:21.8

42:28.1

1:42.0

5

1049

Luis Alfaro

 

31

113

11:24.7

53:52.8

1:44.9

6

1050

Ever Garcia

 

32

145

11:33.1

1:05:25.9

1:53.3

 
Team - Huntsville Finish Position - Inc.
Team Score (places): Inc. Team Score (times):
 

Bib No

Name

 

O'All Place

Cum Place

Time

Cum Time

Time Back

1

1056

Brandon Gragg

 

Less Than 5

 

9:11.0

9:11.0

0:00.0

2

1057

Tristan Seaton

 

Less Than 5

 

9:26.1

18:37.1

0:15.0

3

1058

Jaden Chambers

 

Less Than 5

 

14:10.8

32:48.0

4:59.7