Wal-Mart Invitational
Jr. High Girls
Cabot, AR 
October 29, 2005
Place Name School Time Place Name School Time
1 Erika Setzler Conway 11:40.67 67 Andrea Brownlee Russellville 15:30.79
2 Samantha Cyz Bryant 12:30.88 68 Jessica Salyers Bryant 15:36.40
3 Kelsey Bean Lake Hamilton 12:51.23 69 Beth Shields Arkadelphia 15:36.68
4 Jordan Kelch Arkadelphia 13:00.18 70 Kayla Avery Russellville 15:38.39
5 Tiffany Brown Arkadelphia 13:07.09 71 Shelby Wyatt Bryant 15:41.29
6 Healea Taylor Cabot North 13:07.66 72 Karlee Porter Bryant 15:43.45
7 Molly Mathews Batesville Southside 13:12.27 73 Amy Mansfield Batesville Southside 15:46.03
8 Alex Haynes Prescott 13:31.51 74 Brittani Millerd Des Arc 15:48.41
9 Mandi Vincent Lake Hamilton 13:36.61 75 DeAnna Howard Hot Springs 15:49.82
10 Helon Ricks Lakeside 13:36.98 76 Brianna Palmer Russellville 15:51.06
11 Mikayla Speaks Bryant 13:43.89 77 Emily Welk Russellville 15:52.16
12 Amy Powell Heber Springs 13:44.19 78 Kayle Randolph Bryant 15:52.45
13 Caitlin O'Neal Hamburg 13:45.86 79 Andrea Moore England 15:55.69
14 Haley Mourer Batesville Southside 13:48.67 80 Carmen Rogers Des Arc 15:58.41
15 Amber Martin Russellville 13:52.11 81 Connie Kuo Pulaski Academy 16:00.23
16 Shelby Winkle Batesville Southside 13:52.55 82 Hailey Mitchell Hamburg 16:05.97
17 Emily Murray Russellville 13:52.86 83 Emily Walter Mountain Home 16:06.53
18 Mellanie Johnson Bryant 13:53.24 84 Michelle Goodson Bryant 16:07.45
19 Lola Fleming Bryant 13:54.55 85 Deja Evans Hot Springs 16:07.88
20 Nicole Williams Cabot North 13:57.12 86 Hanna Eslick Russellville 16:08.45
21 Ariel Garcia Lake Hamilton 13:58.28 87 Lauren Barnes Mountain Home 16:09.74
22 Cody Fox Beebe 14:00.38 88 Sylver James Hot Springs 16:12.54
23 Jennifer Prince Arkadelphia 14:01.05 89 K-Leigh Richardson Batesville Southside 16:15.84
24 Mica Vincent Lake Hamilton 14:05.29 90 Elizabeth Woods Heber Springs 16:17.12
25 Emily Robson Cabot North 14:11.04 91 Nina Martin Hamburg 16:22.11
26 Amber Kelly Arkadelphia 14:12.85 92 Elizabeth Hopkins Prescott 16:23.63
27 Andrea Janota Conway 14:14.56 93 Amy Acevedo Lakeside 16:31.12
28 Shayla Griffs Batesville Southside 14:17.61 94 Amy Brunson Russellville 16:31.43
29 Taylor Gilliland Pulaski Academy 14:18.70 95 Rachel Pipkin Russellville 16:36.01
30 Jessica Shepard Bryant 14:19.33 96 Tiffany Rogers Bryant 16:47.50
31 Britny Roach Lake Hamilton 14:20.96 97 Andrea Stuart Hot Springs 16:54.06
32 Katie Standridge Conway 14:26.95 98 Maria Pinkerton Bryant 17:03.95
33 Jessica Haney Prescott 14:28.27 99 Erica Graves Hamburg 17:09.48
34 Hali Tury Heber Springs 14.28.58 100 Hailey Walker Bryant 17:11.53
35 Meredith Scott Bryant 14:28.98 101 Lauren Carpentar Pulaski Academy 17:12.52
36 Andrea Savage Bryant 14:29.41 102 Beth Kanoosic Lakeside 17:19.43
37 Rachel Jackson Arkadelphia 14:30.09 103 Rachel Clift Lakeside 17:20.90
38 Catherine Fletcher Bryant 14:30.41 104 Casie Pell Mountain Home 17:24.11
39 Brianna Johnson Hot Springs 14:31.05 105 Megan Stewart Cabot South 17:24.54
40 Jessica Hook Lake Hamilton 14:33.37 106 Amber Hoer Mountain Home 17:26.17
41 Victoria Anderson Cabot North 14:36.96 107 Madie Hooper Batesville Southside 17:49.25
42 Chasity Cornell Russellville 14:38.36 108 Hannah Arnaud Lakeside 17:50.09
43 Caitlin Tricket Conway 14:41.50 109 Jacqueline Hilson Hamburg 18:01.50
44 Erica Rucker Lake Hamilton 14:42.68 110 Courtney Hodge Bryant 18:08.99
45 Margaret Ann Standridge Conway 14:43.43 111 Anna Taylor Des Arc 18:09.61
46 Liz Dalton Russellville 14:46.27 112 Alisha Gathright Bryant 18:10.77
47 Courtney Patterson Des Arc 14:52.54 113 Emily Gathright Bryant 18:13.32
48 Toni Overton Des Arc 14:53.51 114 McKinley Sparting Lakeside 18:14.05
49 Megan Burgess Lake Hamilton 14:54.35 115 Chelsey Cochran Russellville 18:27.99
50 Christena Willer Heber Springs 14:55.39 116 Kennah Rogers Hot Springs 18:36.93
51 Kelsey Stewart Heber Springs 14:55.77 117 Shavonda Dickerson Hamburg 18:38.85
52 Katrina Kimble Conway 14:56.21 118 Deseriea Ross Hamburg 18:40.74
53 Maria Avila Russellville 14:57.79 119 Kimberly Hale England 18:41.00
54 Colea Blann Pulaski Academy 14:58.50 120 Amelia Jaeger Mountain Home 18:42.32
55 Courtney Allen Cabot South 14:59.36 121 Katy Alderman England 18:43.13
56 Elyssa Hoover Cabot South 15:00.87 122 Isis Riley Hot Springs 19:03.88
57 Kaitlin Bounds Russellville 15:02.29 123 Taylor Woodard Hot Springs 19:15.20
58 Samantha Myers Cabot North 15:05.60 124 Victoria Gibson England 19:49.02
59 Kara Hoover Cabot South 15:15.72 125 Tolanda Smith Hot Springs 19:50.17
60 Ariel Voskamp Cabot North 15:17.18 126 Samantha Mestell Hot Springs 19:51.00
61 Sammy Ibrahim Pulaski Academy 15:18.72 127 Brooke Maness England 19:58.21
62 Martha Swaty Bryant 15:19.74 128 Abby Catlett Lakeside 20:45.37
63 Annie Stirling Cabot North 15:20.05 129 Blakely Montgomery Hot Springs 20:51.40
64 Kayla McElroy Hamburg 15:23.88 130 Kayla Pickens Hot Springs 21:41.70
65 Madison Smith Bryant 15:24.53 131 Clara Harper Batesville Southside 23:05.97
66 Grace Kellner Russellville 15:25.72 132 Rayisha Montgomery Hot Springs 24:38.83
Team Scores
1st Bryant 75
2nd Lake Hamilton 82
3rd Arkadelphia 88
4th Batesville Southside 120
5th Conway 136
6th Cabot North 136
7th Russellville 158
8th Heber Springs 204
9th Pulaski Academy 269
10th Hamburg 280
11th Des Arc 294
12th Hot Springs 306
13th Lakeside 319
14th Mountain Home 382
15th England 390
Wal-Mart Invitational
Jr. High Boys
Cabot, AR 
October 29, 2005
Place Name School Time Place Name School Time
1 Ethan Turpen Lakeside 10:56.17 89 Cody Wilson Lake Hamilton 13:37.55
2 David Norris Russellville 11:00.52 90 Caleb Hennington Hamburg 13:38.37
3 Amos Gerber Lake Hamilton 11:12.45 91 Will Sonheim Arkadelphia 13:39.13
4 Michael Norris Russellville 11:27.99 92 Brock Westerman Lake Hamilton 13:39.48
5 Drew Persinger Bryant 11:33.99 93 Elijah Watson Arkadelphia 13:39.83
6 David Mills Lake Hamilton 11:35.33 94 Ben Geisert Lake Hamilton 13:40.39
7 Judd Burns Beebe 11:36.29 95 Russellville 13:40.66
8 Chase Chamness Lake Hamilton 11:45.91 96 K. Nguyen Russellville 13:41.17
9 Chris Moutos Pulaski Academy 11:46.47 97 Levi Broadhead Russellville 13:41.59
10 Michael Bryant Heber Springs 11:46.93 98 James Henry Pulaski Academy 13:43.10
11 Anthony Priore Russellville 11:47.35 99 Chris Welk Russellville 13:43.93
12 Morgan Waineke Conway 11:47.66 100 Jacob Luckett Cabot South 13:44.94
13 Chase Wingfield Pulaski Academy 11:48.34 101 Zachary Uhiren Cabot South 13:45.31
14 Chris Williams Lakeside 11:48.93 102 Alex McDonald Pulaski Academy 13:46.46
15 Evan Archer Lakeside 11:51.23 103 James Price Russellville 13:46.85
16 Matthew Friot Conway 11:53.89 104 Tyler Shepherd Heber Springs 13:47.45
17 Dillon Holland Mountain Home 11:57.40 105 Calvin Jones Conway 13:47.76
18 Austin Hill Heber Springs 11:58.04 106 Blake Rowley Russellville 13:48.21
19 Austin Benning Bryant 11:58.80 107 Trenton Palmer Bryant 13:50.04
20 Danny Powell Bryant 11:59.49 108 Daniel Pevril Mountain Home 13:50.44
21 Richard Williams Lake Hamilton 12:01.08 109 Robert Richens Lake Hamilton 13:52.18
22 Kevin Godwin Lake Hamilton 12:01.37 110 Bret Carter Bryant 13:52.58
23 Dillon Rhodes Bryant 12:01.72 111 Marshall Ogletree Hamburg 13:54.57
24 Corey Cockman Lake Hamilton 12:02.05 112 Evan Sanduval Russellville 13:55.41
25 Chad Swanner Lakeside 12:02.96 113 Daniel Whitehead Conway 13:59.50
26 Remington Rice Conway 12:05.79 114 Alex Euderlin Russellville 14:02.19
27 Devon Dodd Russellville 12:06.62 115 Colton Phillips Prescott 14:02.60
28 Tremelle Overton Bryant 12:07.98 116 Steven Herbert Cabot South 14:03.18
29 Jorge Diaz Hot Springs 12:08.34 117 Daniel Tucker Bryant 14:09.54
30 Luke Evans Conway 12:08.86 118 Cody Dennis Lakeside 14:10.07
31 Jacob Clark Bryant 12:09.47 119 Jared Cronk Beebe 14:10.47
32 Michael Hamilton Prescott 12:13.98 120 Jeremy Rave Lakeside 14:10.90
33 Alec Helms Arkadelphia 12:14.40 121 Clayton Frazier Russellville 14:11.36
34 Brendon Tucker Cabot South 12:14.98 122 Jeremiah Watson Arkadelphia 14:12.65
35 Briar Becton Cabot North 12:15.30 123 Levi Lindsley Bryant 14:13.00
36 Cameron Whaley Bryant 12:16.05 124 Clint Winberry Heber Springs 14:13.43
37 Josh Keith Beebe 12:17.50 125 Brant Bauman Russellville 14:15.27
38 Jason Tate Heber Springs 12:20.06 126 Jacob Pultro Bryant 14:15.92
39 Sam Shry Russellville 12:25.28 127 Zayne Otwell Prescott 14:16.45
40 John Jackson Lakeside 12:27.44 128 Michael Erixson Mountain Home 14:17.91
41 Justin Dorathy Beebe 12:27.80 129 Patrick Priore Russellville 14:18.39
42 Brandon Mueller Bryant 12:28.31 130 Nathan Russer Russellville 14:20.18
43 William Griffith Arkadelphia 12:30.81 131 Jacob Brixey Russellville 14:20.97
44 John Teed Arkadelphia 12:32.89 132 William Hidalgo Cabot South 14:22.09
45 Trey Scudder Lake Hamilton 12:33.97 133   Russellville 14:23.08
46 Stephen Rothwell Arkadelphia 12:34.73 134 Taylor Carnahan Russellville 14:23.59
47 Chase Reynolds Russellville 12:36.87 135 Donald Hopkins Prescott 14:24.47
48 Kyle Wilks Conway 12:37.20 136 Tyler Webb Bryant 14:25.25
49 B.J. Haygood Arkadelphia 12:37.55 137 Ty Gonzalez Lakeside 14:30.43
50 James Santiago Cabot North 12:38.26 138 Cass Martin Prescott 14:31.09
51 Chris Brewer Conway 12:40.96 139 Andrew Hill Heber Springs 14:31.55
52 Riley Schack Cabot South 12:41.42 140 Max Virgil Pulaski Academy 14:32.35
53 Chris Dubose Bryant 12:42.20 141 Jared Helms Bryant 14:33.25
54 Bob Barito Arkadelphia 12:44.02 142 Nathan Dalton Russellville 14:33.57
55 Zach Decker Cabot North 12:44.62 143 Brennon Arrison Lakeside 14:35.57
56 Skyeler Reeder Prescott 12:45.37 144 Robinson Ford Russellville 14:38.58
57 Cash Lambert Bryant 12:47.72 145 Daniel Bryant Cabot North 14:45.50
58 Dustin Spears Cabot South 12:50.54 146 Zach Gray Russellville 14:46.72
59 John Cronk Beebe 12:50.91 147 Joseph Graff Mountain Home 14:47.82
60 Jackson Wells Lakeside 12:51.31 148 Aaron Trotter Cabot North 14:49.24
61 Todd Turner Lake Hamilton 12:51.76 149 Michael Scnull Pulaski Academy 14:53.58
62 Dalton Crawford Heber Springs 12:54.41 150 Schyler Van Emburg Batesville Southside 14:54.85
63 David Lusker Lake Hamilton 12:59.33 151 Eric Plennons Conway 14:56.64
64 Mark Henry Pulaski Academy 13:01.44 152 Chris Martin Pulaski Academy 14:59.67
65 Josh Griffin Russellville 13:02.66 153 Tyler Vangilder Russellville 15:02.55
66 Ben Lykins Russellville 13:02.96 154 Lewis Purcell Russellville 15:19.44
67 Nathan Evans Beebe 13:05.07 155 Ken Vega Bryant 15:20.67
68 Jonathan Kooiman Bryant 13:05.84 156 Evan Higgs Heber Springs 15:21.75
69 Matt Gray Bryant 13:07.40 157 Donnie Reynolds Lake Hamilton 15:23.29
70 George Sasca Lake Hamilton 13:10.02 158 Jack Hauner Russellville 15:31.39
71 Colton Klass Bryant 13:11.65 159 Russellville 15:32.40
72 Henry Stoltz Russellville 13:12.11 160 Dalton Dosher Mountain Home 15:46.59
73 Dillon Pettus Russellville 13:16.37 161 Cheston Wright Arkadelphia 15:49.20
74 Zach Graham Bryant 13:16.99 162 Randell Piette Hot Springs 15:49.62
75 Tyler Miess Pulaski Academy 13:20.74 163 Heath Moore Russellville 15:50.07
76 John Terry Russellville 13:21.31 164 Logan Landes Cabot North 15:59.90
77 T.J. Houk Cabot South 13:22.12 165 Tyler Bristow Russellville 16:06.37
78 Stephen Clem Lakeside 13:22.81 166 Mason McKinney Lake Hamilton 16:10.62
79 Ian Russell Bryant 13:24.23 167 David Hartley Russellville 16:11.24
80 Brandon Greene Heber Springs 13:28.37 168 Brad Barnes Russellville 16:12.84
81 Joseph Hunter Lake Hamilton 13:29.43 169 Ryan Smith Heber Springs 16:13.17
82 Imran Ullah Pulaski Academy 13:30.89 170 James Nipps Russellville 16:13.64
83 Michael McDonald Hamburg 13:31.39 171 Tyler Stafford Hamburg 16:30.24
84 Josh Spurlock Bryant 13:31.96 172 Nick Love Bryant 16:37.12
85 Jeff Wooding Cabot North 13:32.62 173 Jiam Zhaug Russellville 17:18.51
86 Matt Hill Bryant 13:33.14 174 William Fletcher Mountain Home 18:04.14
87 Gage Gilliam Cabot North 13:33.73 175 Josh Allen Lakeside 18:54.69
88 Daniel West Cabot South 13:36.62 176 Eric Graves Hamburg 19:04.56
Team Scores
1st Lake Hamilton 60
2nd Russellville 82
3rd Lakeside 94
4th Bryant 95
5th Conway 130
6th Heber Springs 188
7th Beebe 200
8th Pulaski Academy 209
9th Arkadelphia 210
10th Cabot South 272
11th Cabot North 273
12th Prescott 336
13th Mountain Home 361
14th Hamburg 404