Tiger Invitational Jr. Girls 2M
Bentonville, AR -- October 19, 2006
*Course as run less than 2 miles
Place   XC   Junior Girls             Grade  School              Pace/M          Time
======================================================================================
  1      1   David, Danielle            8th  Elmwood               4:56      09:52.48
  2      2   Ferguson, Shelby           8th  Siloam Springs        4:56      09:52.93
  3      3   Black, Bonnie              8th  Oakdale               5:00      10:02.52
  4      4   Casey, Johanna             9th  Elmwood               5:09      10:19.86
  5      5   Pearson, Bailey            8th  Lincoln               5:13      10:26.56
  6      6   Hogue, Millie              9th  Elmwood               5:13      10:26.89
  7      7   Lewis, Montana             8th  Lincoln               5:14      10:28.80
  8      8   Wary, Megan                9th  Elmwood               5:15      10:30.75
  9      9   Power, Margaret            7th  Lincoln               5:15      10:31.66
  10    10   Johnson, Jori              9th  Elmwood               5:15      10:32.25
  11    11   Medina, Karla              9th  Oakdale               5:16      10:33.02
  12    12   Pappas, Emily              8th  Elmwood               5:16      10:33.43
  13    13   Thomas, Taylor             8th  Elmwood               5:16      10:33.90
  14         Rivera, Daniella           8th  Elmwood               5:16      10:34.87
  15    14   Ortega, Miriam             9th  Oakdale               5:17      10:35.46
  16    15   Gonzalez, Alejandra        9th  Oakdale               5:20      10:41.25
  17         Mayne-Nicholls, Michelle   9th  Elmwood               5:24      10:48.26
  18    16   Biggers, Brittany          8th  Butterfield           5:25      10:50.91
  19    17   Johnson, Carlen            8th  Washington            5:27      10:55.54
  20    18   Wheelhouse, Kelsey         7th  Washington            5:29      10:58.48
  21    19   Reeves, Lindsey            8th  Washington            5:29      10:59.36
  22    20   Irvin, Alex                9th  Central               5:30      11:02.22
  23    21   Johnson, Brandi            8th  Butterfield           5:31      11:03.96
  24    22   Brewer, Sara               9th  George                5:32      11:05.44
  25    23   Herrera, Brandy            8th  Central               5:33      11:07.26
  26    24   Martin, Heather            9th  Oakdale               5:35      11:11.71
  27    25   Hicks, Amanda              9th  Lincoln               5:35      11:12.48
  28    26   Sanz, Elena                9th  Washington            5:36      11:14.35
  29         Duffy, Ryan                9th  Elmwood               5:37      11:15.44
  30    27   Arnold, Krista             9th  Washington            5:38      11:16.86
  31    28   Harvell, Ashley            9th  Berryville            5:39      11:19.14
  32    29   Kretzer, Colleen           7th  Siloam Springs        5:40      11:21.73
  33    30   Thomas, Jimi Paige         8th  Central               5:41      11:23.11
  34    31   Mendez, Ambar              8th  Southwest             5:41      11:23.71
  35    32   Estrada, Cindy             9th  Central               5:43      11:26.13
  36    33   Chavez, Pamela             9th  Butterfield           5:44      11:29.23
  37    34   Askins, Danielle           9th  Butterfield           5:46      11:34.61
  38    35   Brady, Cheyenne            9th  Berryville            5:53      11:47.38
  39    36   Morfin, Jeanette           8th  Berryville            5:54      11:48.02
  40    37   Eves, Ashley               8th  Washington            5:55      11:51.37
  41    38   Vannoy, Ashley             8th  Oakdale               5:56      11:52.25
  42    39   Silva, Keisha              9th  Central               5:57      11:54.72
  43         Rooney, Colleen            9th  Elmwood               5:59      11:58.57
  44    40   Wilson, Diana              9th  George                5:59      11:59.84
  45    41   Roehl, Olivia              7th  Washington            6:00      12:00.85
  46         Kraus, McKenna             7th  Washington            6:00      12:01.37
  47    42   Bryant, Jerrie             8th  Butterfield           6:00      12:01.92
  48         Dye, Ashley                9th  Coleman               6:01      12:04.40
  49    43   Graham, Erica              8th  George                6:05      12:11.67
  50         Genova, Mary               7th  Washington            6:05      12:12.07
  51         Spitzer, Ashlynn           7th  Washington            6:05      12:12.49
  52         Eves, Mari                 8th  Washington            6:06      12:13.41
  53         Burns, Morgan              7th  Washington            6:07      12:15.35
  54    44   Jones, Allie               8th  Siloam Springs        6:08      12:16.71
  55    45   Anderson, Leah             8th  Siloam Springs        6:08      12:17.07
  56         Seratt, Kelsea             7th  Coleman               6:08      12:17.50
  57    46   Quintana, Melissa          8th  Butterfield           6:09      12:19.60
  58    47   Norman, DeeAnn             9th  Oakdale               6:10      12:20.52
  59    48   Williamson, Danielle       8th  Lincoln               6:11      12:22.83
  60         Gordon, Rifka              9th  Oakdale               6:14      12:29.61
  61    49   Wilson, Angela             9th  George                6:15      12:30.99
  62         Sherba, Shelby             8th  Elmwood               6:16      12:33.46
  63    50   Sizemore, Micah            8th  Central               6:17      12:35.56
  64         Orellana, Johana           9th  Oakdale               6:23      12:47.93
  65         Breach, Natalie            8th  Elmwood               6:24      12:49.89
  66    51   Gibbs, Shauna              8th  George                6:25      12:50.25
  67    52   Chavez, Michelle           8th  Butterfield           6:27      12:55.08
  68    53   McBayde, Ashley            8th  Berryville            6:28      12:56.58
  69    54   Pinalto, Nicole            8th  Central               6:29      12:59.13
  70         Rose, Abby                 8th  Oakdale               6:30      13:01.32
  71         Gutierrez, Marisol         9th  Central               6:30      13:02.17
  72    55   Leon, Nayeli               9th  Lincoln               6:30      13:02.50
  73         Williamson, Courtney       7th  Washington            6:30      13:02.99
  74    56   Clinton, Melisa            9th  Southwest             6:31      13:03.71
  75         Khamphouvong, Phetsaya     8th  Butterfield           6:36      13:14.00
  76         Lira, Mayra                8th  Butterfield           6:36      13:14.34
  77    57   Long, Christian            9th  Siloam Springs        6:42      13:25.45
  78    58   Richards, Theresa          9th  George                6:43      13:27.33
  79    59   Breedlove, Casey           8th  Siloam Springs        6:44      13:28.44
  80         Dart, Brittany             8th  Oakdale               6:44      13:28.85
  81    60   McGlothlin, Taylor         7th  Siloam Springs        6:45      13:30.75
  82    61   Mercedes, Loryn            8th  Berryville            6:47      13:35.64
  83         Fritchey, Katelyn          8th  Coleman               6:47      13:36.19
  84         Dye, Alexis                8th  Coleman               6:47      13:36.53
  85         Acosta, Esmarelda          8th  Central               6:48      13:38.82
  86         Beltran, Yasmeen           8th  Elmwood               6:50      13:41.09
  87    62   Jorge, Erica               8th  George                6:51      13:43.76
  88    63   Standridge, Peggy          7th  Lincoln               6:53      13:47.11
  89         Sonnier, Desiree           8th  Central               6:58      13:56.81
  90         Boyle, Lydia               9th  Butterfield           6:59      13:59.42
  91         Palomares, Vivian          9th  Butterfield           7:00      14:00.01
  92         Fisher, Michele            9th  Butterfield           7:00      14:02.63
  93    64   Heinze, Karis              9th  Southwest             7:06      14:14.71
  94         Taylor, Mallory            8th  Lincoln               7:08      14:17.99
  95         Fowler, Sydney             7th  Butterfield           7:09      14:19.58
  96         McFarland, Natalie         9th  Oakdale               7:30      15:01.18
  97         Castillo, Danlzy           9th  George                7:32      15:05.49
  98         Garcia, Crystal            9th  George                7:40      15:20.52
  99         Johnson, Morgan            8th  Washington            7:46      15:32.42
 100         Baker, Missy               9th  Central               7:46      15:33.31
 101         Lindsey, Jordan            8th  Lincoln               7:59      15:59.08
 102    65   Rakes, Natalie             9th  Southwest             8:01      16:04.47
 103    66   Springer, Megan            8th  Southwest             8:05      16:11.14
 104         Shelton, Dakota            8th  Washington            8:40      17:21.78
 105         Carvell, Morgan            7th  Washington            8:53      17:47.49
 106         Green, Meghan              7th  Washington            8:53      17:47.91
 107         Wilson, Jessica            9th  Oakdale               8:54      17:48.22
 108         Severson, Tanner           7th  Washington            9:52      19:45.29
 109         McBride, Savannah          7th  Washington            9:53      19:47.79
 110         Hackett, Zoey              8th  Washington           10:29      20:59.16
Tiger Invitational Jr. Boys 2M
Bentonville, AR -- October 19, 2006
Place   XC   Junior Boys              Grade  School              Pace/M          Time
======================================================================================
  1      1   Peiser, Lucas              8th  Shiloh Christian      5:45      11:31.84
  2      2   Saldona, Danny             9th  Oakdale               5:46      11:32.52
  3      3   Burner, Michael            9th  Elmwood               5:46      11:32.96
  4      4   Williams, Taylor           9th  Central               5:55      11:50.88
  5      5   Dorch, Robert              9th  Elmwood               5:56      11:53.05
  6      6   Compton, Scott             9th  Lincoln               5:57      11:54.53
  7      7   Evans, Andrew              9th  Shiloh Christian      5:57      11:54.82
  8      8   Orrala, Oscar              9th  Oakdale               5:57      11:55.54
  9      9   Betts, John                9th  Washington            5:58      11:56.00
  10    10   Reynolds, Nathaniel        9th  Central               6:00      12:00.63
  11    11   Hosier, Kalen              9th  Coleman               6:03      12:08.98
  12    12   Soto, Leo                  9th  Oakdale               6:05      12:11.14
  13    13   Fleeman, Jeremiah          9th  Elmwood               6:09      12:19.15
  14    14   Ramos, Andy                9th  George                6:10      12:20.56
  15    15   Albarran, Samuel           9th  Elmwood               6:10      12:20.89
  16    16   Reed, Devin                9th  Central               6:10      12:21.19
  17    17   Trexler, Michael           9th  Southwest             6:11      12:23.57
  18    18   Sipes, Lance               9th  Southwest             6:12      12:24.14
  19    19   Hernandez, Edwin           9th  George                6:15      12:31.47
  20    20   Eisma, Jeffrey             9th  Elmwood               6:16      12:33.28
  21    21   Sasse, Jeremy              8th  Washington            6:16      12:33.67
  22    22   Chapman, Retz              9th  Washington            6:16      12:34.11
  23    23   Robertson, Quinn           8th  Central               6:16      12:34.45
  24    24   Henry, Trey                7th  Siloam Springs        6:18      12:37.46
  25    25   Lewis, Gabe                9th  Oakdale               6:20      12:42.08
  26    26   Richards, Mason            8th  Shiloh Christian      6:23      12:47.11
  27    27   Ringle, Eric               9th  Southwest             6:24      12:49.29
  28    28   Ramsey, Caleb              9th  Oakdale               6:24      12:49.73
  29    29   Lambert, Cameron           7th  Siloam Springs        6:25      12:51.12
  30    30   Wilson, Cody               8th  Central               6:25      12:51.47
  31    31   Endsley, Connor            9th  Oakdale               6:26      12:52.27
  32    32   McFarland, Nathan          9th  Oakdale               6:27      12:54.00
  33    33   Vidales, Javier            9th  George                6:28      12:56.28
  34    34   Aldaco, Juan               9th  George                6:28      12:56.74
  35    35   Gulliver, Eric             8th  George                6:28      12:57.12
  36    36   Gillet, Austin             9th  Coleman               6:28      12:57.68
  37    37   Hong, Christian            8th  Siloam Springs        6:30      13:00.41
  38    38   Seymour, Greg              8th  Washington            6:31      13:03.81
  39    39   Torres, Cesar              9th  Central               6:33      13:07.25
  40    40   McMurrin, Drew             9th  Lincoln               6:34      13:09.31
  41         Amaya, Phillip             8th  Oakdale               6:35      13:12.89
  42    41   Brelsford, Matthew         9th  Washington            6:36      13:14.87
  43    42   Dixon, Dylan               8th  Butterfield           6:38      13:17.12
  44    43   Osejo, Jorge               8th  Siloam Springs        6:39      13:18.60
  45    44   Friedman, Dylan            8th  Washington            6:39      13:19.16
  46    45   Tiger, Tyler               8th  Siloam Springs        6:39      13:19.74
  47    46   Aenchbacher, Will          7th  Lincoln               6:40      13:20.71
  48    47   Wada, Ken                  8th  Central               6:41      13:22.29
  49         Cleaver, Zack              9th  Oakdale               6:41      13:23.87
  50    48   Laxen, Shawn               8th  Elmwood               6:42      13:24.85
  51         Gudger, Jim                8th  Oakdale               6:43      13:27.77
  52         Sandoval, David            9th  Oakdale               6:46      13:32.43
  53         Lothian, Tyler             8th  Central               6:46      13:32.91
  54    49   Holmstrom, Jason           8th  Southwest             6:47      13:36.91
  55    50   Bonds, Josh                8th  Washington            6:49      13:39.31
  56         Perez, Diego               9th  Oakdale               6:49      13:40.11
  57         Haynie, Michael            7th  Washington            6:49      13:40.59
  58    51   Goss, Drew                 9th  George                6:50      13:41.62
  59    52   Epperson, Brandon          8th  Coleman               6:50      13:42.22
  60    53   Brunkhardt, Ty             8th  Lincoln               6:51      13:43.20
  61    54   Hills, Taylor              8th  Shiloh Christian      6:51      13:44.35
  62         Spears, Spencer            8th  Central               6:52      13:45.22
  63    55   Hice, Sabin                8th  Butterfield           6:53      13:46.05
  64         Tunnell, Andrew            7th  Washington            6:53      13:46.49
  65    56   Pearson, Tyler             7th  Butterfield           6:53      13:47.84
  66         Semon, Kenny               8th  Central               6:54      13:48.84
  67         Boyett, Ian                8th  Washington            6:54      13:49.25
  68         Hardiman, Mark             9th  Oakdale               6:55      13:50.89
  69    57   Perea, Juan                9th  Elmwood               6:56      13:52.44
  70         Awe, Tyler                 8th  Elmwood               6:56      13:52.90
  71         Cops, Jordan               9th  Elmwood               6:57      13:54.99
  72    58   Langston, Kyle             8th  Southwest             7:00      14:02.11
  73    59   Stemple, Blayne            9th  Southwest             7:00      14:02.71
  74         Reed, Taylor               9th  Central               7:01      14:04.05
  75    60   Smith, Zach                8th  Southwest             7:02      14:05.69
  76         Heffron, Matt              9th  Oakdale               7:02      14:06.14
  77    61   Gaston, Thomas             8th  Shiloh Christian      7:02      14:06.56
  78         Suggs, Nathan              9th  Oakdale               7:04      14:10.95
  79         Triplett, Blake            9th  Elmwood               7:06      14:14.37
  80    62   Burkett, Josh              8th  Coleman               7:06      14:14.94
  81         Choteau, Derek             8th  Central               7:08      14:17.70
  82         Glick, Dan                 9th  Oakdale               7:09      14:18.29
  83    63   Gonzalez, Victor           9th  George                7:10      14:20.71
  84         Lombardo, Wesley           8th  Elmwood               7:10      14:21.99
  85    64   Robinson, Drew             9th  Lincoln               7:11      14:23.25
  86    65   Kerby, Cody                9th  Siloam Springs        7:12      14:25.16
  87         Williams, Nac              8th  Southwest             7:13      14:26.33
  88         Graham, Derrick            9th  Berryville            7:13      14:26.70
  89    66   Collom, Bryan              9th  Lincoln               7:13      14:27.10
  90         Hamrick, Ryan              9th  Washington            7:13      14:27.52
  91         Gibson, John               9th  Washington            7:14      14:28.07
  92         Pierson, McKenzie          8th  Oakdale               7:15      14:31.04
  93    67   Marshall, Chris            8th  Shiloh Christian      7:17      14:36.10
  94    68   Coffelt, Steven            7th  Lincoln               7:18      14:37.59
  95         Silva, Brian               8th  Oakdale               7:19      14:39.46
  96         Robertson, Connor          8th  Central               7:20      14:42.20
  97         Martinez, Reynaldo         8th  Central               7:20      14:42.77
  98         Olsen, Orben               8th  Central               7:22      14:45.33
  99         Johnson, Tyler             9th  Central               7:23      14:47.13
 100         Clark, Dane                8th  Central               7:24      14:48.53
 101         Bashor, Brent              9th  Oakdale               7:24      14:49.75
 102         Patino, Daniel             8th  Washington            7:25      14:51.74
 103         Martinez, Carlos           9th  George                7:26      14:52.28
 104         Hernandez, Jose            9th  Southwest             7:29      14:58.67
 105         Sites, Jaret               8th  Southwest             7:29      14:59.19
 106    69   Chinchilla, Guillermo      8th  Butterfield           7:30      15:00.01
 107    70   Carlson, Mathew            7th  Coleman               7:30      15:02.08
 108         Hackett, Brandon           7th  Washington            7:31      15:03.80
 109         Healy, Dalton              7th  Washington            7:32      15:05.01
 110         Harris, William            8th  Central               7:32      15:05.96
 111         Power, Andrew              9th  Central               7:33      15:07.63
 112         Poage, Chris               8th  Southwest             7:33      15:08.61
 113         Brecht, Ian                8th  Oakdale               7:34      15:09.07
 114    71   Bruso, Cameron             7th  Coleman               7:34      15:09.44
 115    72   Ardemagni, Lucas           7th  Coleman               7:34      15:10.11
 116         Todd, Trent                8th  George                7:36      15:13.01
 117         Smith, Forrest             7th  Lincoln               7:36      15:13.70
 118         Stepp, Chase               8th  Central               7:38      15:16.29
 119         Tetrick, Matt              9th  Southwest             7:38      15:17.36
 120         Greenway, Calvin           9th  Oakdale               7:38      15:17.93
 121         Kinzer, Michael            8th  Elmwood               7:42      15:25.49
 122         Todd, Kyle                 8th  Southwest             7:44      15:28.79
 123         Cagle, Jacob               8th  Southwest             7:45      15:30.06
 124    73   Lewis, Dakota              8th  Butterfield           7:45      15:31.32
 125         Robinson, David            9th  George                7:46      15:32.44
 126         Galloway, Dalton           8th  Southwest             7:46      15:33.31
 127         Booth, Tyler               9th  Southwest             7:47      15:36.70
 128         Hiatt, James               7th  Washington            7:51      15:43.98
 129    74   Acuff, Forrest             8th  Shiloh Christian      7:54      15:49.50
 130         Norman, Chance             8th  Oakdale               7:55      15:50.49
 131         Post, Blaire               8th  Oakdale               7:58      15:57.24
 132         Shade, Dylan               7th  Lincoln               7:59      15:58.26
 133    75   Ray, Dylan                 7th  Butterfield           7:59      15:59.41
 134         Rooney, Brandon            8th  Washington            8:04      16:09.15
 135         Smith, Chris               8th  Southwest             8:05      16:11.51
 136         Dias, Sam                  7th  Coleman               8:10      16:21.13
 137         McCrackin, Fulton          8th  Central               8:16      16:32.42
 138    76   Johnston, Tylar            8th  Butterfield           8:18      16:37.28
 139         Rogers, Zack               8th  Oakdale               8:20      16:41.75
 140         Young, Preston             7th  Coleman               8:22      16:45.96
 141         Housley, Tyler             7th  Coleman               8:24      16:50.50
 142         Burford, Ben               8th  Washington            8:26      16:52.38
 143         Wiench, Alex               8th  Elmwood               8:42      17:25.40
 144         Brunner, John              8th  Washington            8:43      17:26.20
 145         Juzeler, Ronald            7th  Washington            8:46      17:33.09
 146         Lastovia, Trevor           8th  Oakdale               8:48      17:36.24
 147         Sederholm, Jacob           8th  Elmwood               8:50      17:40.70
 148         Rosales, Alonzo            8th  George                8:50      17:42.86
 149         Hopkins, Matt              8th  Elmwood               9:48      19:36.97
 150         Potter, Justin             8th  Washington           10:43      21:26.51
 151         Carrilo, Kevin             8th  Southwest            11:02      22:05.75
Tiger Invitational Sr. Girls 5K
Bentonville, AR -- October 19, 2006
Place   XC   Senior Girls             Grade  School              Pace/M          Time
======================================================================================
  1      1   Sparks, Samantha          12th  Bentonville           6:43      20:52.38
  2      2   Potter, Alyssa            12th  Bentonville           6:43      20:52.72
  3      3   Bryant, Hanna             12th  Bentonville           6:44      20:53.00
  4      4   Plumlee, Megan            10th  Berryville            6:44      20:53.29
  5      5   Salinas, Rosario          11th  Rogers                6:45      20:58.70
  6      6   Seitz, Hope               10th  Bentonville           6:47      21:04.96
  7      7   Potter, Brittany          12th  Bentonville           6:52      21:20.36
  8      8   Bloom, Mackenzie          10th  Bentonville           6:54      21:25.22
  9      9   Torres, Olivia            11th  Rogers                6:56      21:30.67
  10    10   Brown, Brittany           11th  Bentonville           7:07      22:04.35
  11    11   Evans, Kaily               9th  Berryville            7:08      22:08.97
  12    12   Surgerner, Bethany        11th  Rogers                7:10      22:13.69
  13    13   Kenney, Katelin           11th  Rogers                7:10      22:16.77
  14    14   Esparza, Kristen          11th  Rogers                7:11      22:17.31
  15         Horton, Kayla             10th  Bentonville           7:11      22:17.84
  16    15   Berlin, Ashley            12th  Siloam Springs        7:17      22:36.05
  17    16   Scarbrough, Brooke         9th  Siloam Springs        7:21      22:49.99
  18    17   Epley, Bethany             9th  Berryville            7:22      22:53.79
  19    18   Sederholm, Hillary        10th  Rogers                7:23      22:54.77
  20    19   Noble, Emily              10th  Rogers                7:27      23:08.11
  21         Epperson, Tabatha         11th  Bentonville           7:34      23:29.04
  22    20   Maciel, Leslie            12th  Siloam Springs        7:36      23:35.79
  23         Simpson, Rebecca          11th  Bentonville           7:36      23:36.26
  24         Poe, Holly                10th  Bentonville           7:40      23:47.81
  25         Hirscher, Davita          10th  Van Buren             7:40      23:48.52
  26    21   Gardner, Martha           10th  Siloam Springs        7:42      23:55.94
  27         Brooks, Ali               10th  Bentonville           7:44      24:00.82
  28         Patterson, Alexandria     10th  Bentonville           7:46      24:06.90
  29         Rohr, Anne                10th  Rogers                7:46      24:07.49
  30    22   Trinidad, Selenia         11th  Siloam Springs        7:54      24:30.75
  31    23   Packard, Melissa          12th  Siloam Springs        7:55      24:33.75
  32    24   Anderson, Ashley          10th  Berryville            7:56      24:37.37
  33         Lipscomb, Cary Beth       10th  Rogers                7:57      24:40.99
  34    25   Buchweitz, Anja           12th  Berryville            7:58      24:43.56
  35    26   Cordova, Natali           11th  Siloam Springs        8:00      24:48.95
  36         Berlin, Jessica           10th  Siloam Springs        8:00      24:50.29
  37    27   Castillo, Braniz          10th  Berryville            8:00      24:51.31
  38         Hines, Colby              10th  Rogers                8:01      24:54.52
  39    28   Espinozal, Jazmin         10th  Berryville            8:04      25:01.12
  40         Haliburton, Emily         10th  Bentonville           8:05      25:06.42
  41         Cummins, Samantha         10th  Rogers                8:06      25:07.64
  42         Cook, Alysha              10th  Rogers                8:10      25:22.57
  43         McDowell, Andrea          11th  Bentonville           8:12      25:26.68
  44         Sanders, Jenna            10th  Berryville            8:13      25:29.84
  45         Castillo, Wendy           12th  Siloam Springs        8:13      25:31.47
  46         Chancey, Jaclyn           10th  Van Buren             8:17      25:42.94
  47         Jones, Natalie            10th  Bentonville           8:19      25:47.82
  48         Moreno, Katherine         10th  Siloam Springs        8:28      26:17.29
  49         Caudill, Stacy            10th  Siloam Springs        8:32      26:29.50
  50         Lambert, Caley            10th  Siloam Springs        8:35      26:37.80
  51         Maldonado, Sogeily        10th  Siloam Springs        8:37      26:45.81
  52         Phillips, Elizabeth       11th  Bentonville           8:38      26:47.43
  53         Velis, Karla              11th  Siloam Springs        8:40      26:54.35
  54         Hickey, Ashley            10th  Van Buren             8:51      27:29.23
Tiger Invitational Sr. Boys 5K
Bentonville, AR -- October 19, 2006
Place   XC   Senior Boys              Grade  School              Pace/M          Time
======================================================================================
  1      1   Ferriel, Justin           12th  Bentonville           5:27      16:54.08
  2      2   Mason, Matt               12th  Alma                  5:39      17:32.32
  3      3   Ferriel, Stephon          11th  Bentonville           5:41      17:38.88
  4      4   Bedor, Chris              11th  Siloam Springs        5:43      17:46.60
  5      5   McKnight, Christopher     12th  Bentonville           5:44      17:48.52
  6      6   Melia, Anthony            10th  Rogers                5:44      17:48.99
  7      7   Edwards, Aaron            11th  Berryville            5:46      17:53.39
  8      8   Levar, Robert             12th  Siloam Springs        5:48      18:01.98
  9      9   Sandifer, Phillip         12th  Alma                  5:55      18:22.60
  10         Ariola, Chris             11th  Shiloh Christian      5:56      18:26.84
  11    10   Henry, Kyle                9th  Siloam Springs        5:57      18:28.93
  12    11   Orralla, Juan             10th  Rogers                5:58      18:30.89
  13    12   Fryauf, David             11th  Rogers                6:00      18:38.84
  14    13   Jaime, Rafael             12th  Van Buren             6:03      18:46.72
  15    14   Haynie, Wesly             10th  Bentonville           6:04      18:49.92
  16    15   Murray, Jon               11th  Van Buren             6:04      18:50.59
  17    16   Carpio, Marvin            10th  Rogers                6:04      18:51.38
  18    17   Mason, Colton             10th  Alma                  6:05      18:53.29
  19    18   Johnson, Kobe             12th  Rogers                6:06      18:57.92
  20    19   Fulmer, Anthony           12th  Alma                  6:09      19:05.15
  21    20   Faldon, Aubrey            11th  Van Buren             6:10      19:07.56
  22    21   Gobble, Trent             11th  Rogers                6:10      19:10.71
  23    22   Hughes, Jeremy            10th  Rogers                6:11      19:11.76
  24    23   Packard, Wesley            9th  Siloam Springs        6:11      19:13.50
  25    24   Lamb, Andrew              12th  Siloam Springs        6:13      19:18.55
  26    25   Stokes, Marcus            11th  Siloam Springs        6:15      19:24.99
  27    26   Tiarks, Nathan            11th  Bentonville           6:16      19:28.87
  28    27   Duhamel, Zach             11th  Bentonville           6:17      19:30.73
  29    28   Gonzalez, Abuid           12th  Bentonville           6:18      19:32.66
  30    29   Sunday, Bryan             10th  Van Buren             6:18      19:33.08
  31         Harp, Ben                 10th  Rogers                6:19      19:38.05
  32         Elder, Cameron            10th  Rogers                6:19      19:38.70
  33    30   Dowell, John              11th  Berryville            6:20      19:39.35
  34         Saavedra, Christian       10th  Rogers                6:22      19:47.34
  35         Zajicek, Zach             10th  Rogers                6:22      19:47.61
  36    31   Lamb, Ashton              10th  Siloam Springs        6:25      19:54.51
  37         Rodriguez, Justin         12th  Rogers                6:25      19:55.65
  38         Crismon, Kelley           11th  Shiloh Christian      6:25      19:55.98
  39    32   Kelley, Brandon           11th  Van Buren             6:26      19:57.16
  40         Turpin, Brent             12th  Haas Hall             6:26      19:59.26
  41    33   Leakey, Michael           11th  Alma                  6:27      20:01.69
  42         Graziani, Alex            11th  Bentonville           6:29      20:08.02
  43    34   Ray, Aaron                11th  Van Buren             6:30      20:12.96
  44         Dillard, Derick           12th  Rogers                6:31      20:13.95
  45         Davis, Jacob              11th  Bentonville           6:31      20:15.68
  46    35   Reinhardt, Kyle           11th  Alma                  6:32      20:16.12
  47    36   Marciano, Alex            10th  Alma                  6:32      20:16.75
  48         Castro, Erik              11th  Rogers                6:33      20:19.96
  49         Avens, Michael            10th  Rogers                6:37      20:31.32
  50         Lopez, Francisco          10th  Rogers                6:37      20:33.65
  51         Hinds, Nathan             11th  Bentonville           6:40      20:43.15
  52         Becerra, Jonathan         10th  Bentonville           6:41      20:46.27
  53         Hatley, Elric             12th  Alma                  6:44      20:54.02
  54         Long, Justin              11th  Bentonville           6:44      20:54.25
  55    37   Butler, Kent              12th  Berryville            6:44      20:55.37
  56    38   Bean, Garin               10th  Van Buren             6:46      21:01.74
  57         Sasse, Rodney             11th  Bentonville           6:47      21:03.02
  58    39   Mojica, Ismael            11th  Berryville            6:49      21:11.04
  59         Halliburton, Trawick      11th  Rogers                6:50      21:12.41
  60         Melcher, Tim              11th  Haas Hall             6:52      21:18.10
  61         Turpin, Bruce             11th  Haas Hall             6:53      21:21.15
  62         Pruett, Will              11th  Siloam Springs        6:55      21:27.17
  63         Pena, Dylan               10th  Van Buren             6:55      21:28.49
  64         Terry, Anderson           10th  Alma                  6:59      21:39.85
  65         Shin, Donghyoo            11th  Shiloh Christian      7:05      21:59.18
  66         Haney, Mark               10th  Bentonville           7:05      21:59.42
  67         Young, Brian              10th  Van Buren             7:07      22:04.30
  68         Smotherman, Derrick       12th  Alma                  7:12      22:20.93
  69         Coody, Jonathan            9th  Siloam Springs        7:14      22:28.05
  70    40   Herring, Bach             11th  Berryville            7:20      22:46.24
  71         Sweetser, Matt            12th  Shiloh Christian      7:20      22:46.55
  72         Chaufty, Brannon          10th  Bentonville           7:23      22:54.60
  73         Larson, Chris             11th  Van Buren             7:25      23:02.13
  74         Kelly, Jesse              12th  Alma                  7:27      23:08.24
  75    41   Biazo, Stephen            10th  Berryville            7:29      23:14.73
  76         Bickerton, Alex           11th  Van Buren             7:31      23:20.38
  77         Craycraft, Chandler       10th  Rogers                7:36      23:35.31
  78         Power, Stuart             12th  Bentonville           7:42      23:54.44
  79         Wilson, Justin            10th  Rogers                7:42      23:55.62
  80         Stuckey, Hunter           10th  Bentonville           8:19      25:48.39
  81         Warren, Joseph            10th  Haas Hall             8:52      27:31.63
Tiger Invitational Jr. Girls 2M Teams
Bentonville, AR -- October 19, 2006 -- 5 Scorers, 2 Displacers
*Course as run less than 2 miles
Team   Team              Ind.
Place  Score   Team      Score  Jr. Girls 2M                              Time
===============================================================================
  1      29    Elmwood
                           1    David, Danielle             4:56      09:52.48
                           4    Casey, Johanna              5:09      10:19.86
                           6    Hogue, Millie               5:13      10:26.89
                           8    Wary, Megan                 5:15      10:30.75
                           10   Johnson, Jori               5:15      10:32.25
                           12   Pappas, Emily               5:16      10:33.43
                           13   Thomas, Taylor              5:16      10:33.90
  2      67    Oakdale
                           3    Black, Bonnie               5:00      10:02.52
                           11   Medina, Karla               5:16      10:33.02
                           14   Ortega, Miriam              5:17      10:35.46
                           15   Gonzalez, Alejandra         5:20      10:41.25
                           24   Martin, Heather             5:35      11:11.71
                           38   Vannoy, Ashley              5:56      11:52.25
                           47   Norman, DeeAnn              6:10      12:20.52
  3      94    Lincoln
                           5    Pearson, Bailey             5:13      10:26.56
                           7    Lewis, Montana              5:14      10:28.80
                           9    Power, Margaret             5:15      10:31.66
                           25   Hicks, Amanda               5:35      11:12.48
                           48   Williamson, Danielle        6:11      12:22.83
                           55   Leon, Nayeli                6:30      13:02.50
                           63   Standridge, Peggy           6:53      13:47.11
  4      107   Washington
                           17   Johnson, Carlen             5:27      10:55.54
                           18   Wheelhouse, Kelsey          5:29      10:58.48
                           19   Reeves, Lindsey             5:29      10:59.36
                           26   Sanz, Elena                 5:36      11:14.35
                           27   Arnold, Krista              5:38      11:16.86
                           37   Eves, Ashley                5:55      11:51.37
                           41   Roehl, Olivia               6:00      12:00.85
  5      144   Central
                           20   Irvin, Alex                 5:30      11:02.22
                           23   Herrera, Brandy             5:33      11:07.26
                           30   Thomas, Jimi Paige          5:41      11:23.11
                           32   Estrada, Cindy              5:43      11:26.13
                           39   Silva, Keisha               5:57      11:54.72
                           50   Sizemore, Micah             6:17      12:35.56
                           54   Pinalto, Nicole             6:29      12:59.13
  6      146   Butterfield
                           16   Biggers, Brittany           5:25      10:50.91
                           21   Johnson, Brandi             5:31      11:03.96
                           33   Chavez, Pamela              5:44      11:29.23
                           34   Askins, Danielle            5:46      11:34.61
                           42   Bryant, Jerrie              6:00      12:01.92
                           46   Quintana, Melissa           6:09      12:19.60
                           52   Chavez, Michelle            6:27      12:55.08
  7      177   Siloam Springs
                           2    Ferguson, Shelby            4:56      09:52.93
                           29   Kretzer, Colleen            5:40      11:21.73
                           44   Jones, Allie                6:08      12:16.71
                           45   Anderson, Leah              6:08      12:17.07
                           57   Long, Christian             6:42      13:25.45
                           59   Breedlove, Casey            6:44      13:28.44
                           60   McGlothlin, Taylor          6:45      13:30.75
  8      205   George
                           22   Brewer, Sara                5:32      11:05.44
                           40   Wilson, Diana               5:59      11:59.84
                           43   Graham, Erica               6:05      12:11.67
                           49   Wilson, Angela              6:15      12:30.99
                           51   Gibbs, Shauna               6:25      12:50.25
                           58   Richards, Theresa           6:43      13:27.33
                           62   Jorge, Erica                6:51      13:43.76
  9      213   Berryville
                           28   Harvell, Ashley             5:39      11:19.14
                           35   Brady, Cheyenne             5:53      11:47.38
                           36   Morfin, Jeanette            5:54      11:48.02
                           53   McBayde, Ashley             6:28      12:56.58
                           61   Mercedes, Loryn             6:47      13:35.64
  10     282   Southwest
                           31   Mendez, Ambar               5:41      11:23.71
                           56   Clinton, Melisa             6:31      13:03.71
                           64   Heinze, Karis               7:06      14:14.71
                           65   Rakes, Natalie              8:01      16:04.47
                           66   Springer, Megan             8:05      16:11.14
Tiger Invitational Jr. Boys 2M Teams
Bentonville, AR -- October 19, 2006 -- 5 Scorers, 2 Displacers
Team   Team              Ind.
Place  Score   Team      Score  Jr. Boys 2M               Pace/M          Time
===============================================================================
  1      56    Elmwood
                           3    Burner, Michael             5:46      11:32.96
                           5    Dorch, Robert               5:56      11:53.05
                           13   Fleeman, Jeremiah           6:09      12:19.15
                           15   Albarran, Samuel            6:10      12:20.89
                           20   Eisma, Jeffrey              6:16      12:33.28
                           48   Laxen, Shawn                6:42      13:24.85
                           57   Perea, Juan                 6:56      13:52.44
  2      75    Oakdale
                           2    Saldona, Danny              5:46      11:32.52
                           8    Orrala, Oscar               5:57      11:55.54
                           12   Soto, Leo                   6:05      12:11.14
                           25   Lewis, Gabe                 6:20      12:42.08
                           28   Ramsey, Caleb               6:24      12:49.73
                           31   Endsley, Connor             6:26      12:52.27
                           32   McFarland, Nathan           6:27      12:54.00
  3      83    Central
                           4    Williams, Taylor            5:55      11:50.88
                           10   Reynolds, Nathaniel         6:00      12:00.63
                           16   Reed, Devin                 6:10      12:21.19
                           23   Robertson, Quinn            6:16      12:34.45
                           30   Wilson, Cody                6:25      12:51.47
                           39   Torres, Cesar               6:33      13:07.25
                           47   Wada, Ken                   6:41      13:22.29
  4      131   Washington
                           9    Betts, John                 5:58      11:56.00
                           21   Sasse, Jeremy               6:16      12:33.67
                           22   Chapman, Retz               6:16      12:34.11
                           38   Seymour, Greg               6:31      13:03.81
                           41   Brelsford, Matthew          6:36      13:14.87
                           44   Friedman, Dylan             6:39      13:19.16
                           50   Bonds, Josh                 6:49      13:39.31
  5      135   George
                           14   Ramos, Andy                 6:10      12:20.56
                           19   Hernandez, Edwin            6:15      12:31.47
                           33   Vidales, Javier             6:28      12:56.28
                           34   Aldaco, Juan                6:28      12:56.74
                           35   Gulliver, Eric              6:28      12:57.12
                           51   Goss, Drew                  6:50      13:41.62
                           63   Gonzalez, Victor            7:10      14:20.71
  6      149   Shiloh Christian
                           1    Peiser, Lucas               5:45      11:31.84
                           7    Evans, Andrew               5:57      11:54.82
                           26   Richards, Mason             6:23      12:47.11
                           54   Hills, Taylor               6:51      13:44.35
                           61   Gaston, Thomas              7:02      14:06.56
                           67   Marshall, Chris             7:17      14:36.10
                           74   Acuff, Forrest              7:54      15:49.50
  7      169   Southwest
                           17   Trexler, Michael            6:11      12:23.57
                           18   Sipes, Lance                6:12      12:24.14
                           27   Ringle, Eric                6:24      12:49.29
                           49   Holmstrom, Jason            6:47      13:36.91
                           58   Langston, Kyle              7:00      14:02.11
                           59   Stemple, Blayne             7:00      14:02.71
                           60   Smith, Zach                 7:02      14:05.69
  8      178   Siloam Springs
                           24   Henry, Trey                 6:18      12:37.46
                           29   Lambert, Cameron            6:25      12:51.12
                           37   Hong, Christian             6:30      13:00.41
                           43   Osejo, Jorge                6:39      13:18.60
                           45   Tiger, Tyler                6:39      13:19.74
                           65   Kerby, Cody                 7:12      14:25.16
  9      209   Lincoln
                           6    Compton, Scott              5:57      11:54.53
                           40   McMurrin, Drew              6:34      13:09.31
                           46   Aenchbacher, Will           6:40      13:20.71
                           53   Brunkhardt, Ty              6:51      13:43.20
                           64   Robinson, Drew              7:11      14:23.25
                           66   Collom, Bryan               7:13      14:27.10
                           68   Coffelt, Steven             7:18      14:37.59
  10     231   Coleman
                           11   Hosier, Kalen               6:03      12:08.98
                           36   Gillet, Austin              6:28      12:57.68
                           52   Epperson, Brandon           6:50      13:42.22
                           62   Burkett, Josh               7:06      14:14.94
                           70   Carlson, Mathew             7:30      15:02.08
                           71   Bruso, Cameron              7:34      15:09.44
                           72   Ardemagni, Lucas            7:34      15:10.11
  11     295   Butterfield
                           42   Dixon, Dylan                6:38      13:17.12
                           55   Hice, Sabin                 6:53      13:46.05
                           56   Pearson, Tyler              6:53      13:47.84
                           69   Chinchilla, Guillermo       7:30      15:00.01
                           73   Lewis, Dakota               7:45      15:31.32
                           75   Ray, Dylan                  7:59      15:59.41
                           76   Johnston, Tylar             8:18      16:37.28
Tiger Invitational Sr. Girls 5K Teams
Bentonville, AR -- October 19, 2006 -- 5 Scorers, 2 Displacers
Team   Team              Ind.
Place  Score   Team      Score  Sr. Girls 5K              Pace/M          Time
===============================================================================
  1      19    Bentonville
                           1    Sparks, Samantha            6:43      20:52.38
                           2    Potter, Alyssa              6:43      20:52.72
                           3    Bryant, Hanna               6:44      20:53.00
                           6    Seitz, Hope                 6:47      21:04.96
                           7    Potter, Brittany            6:52      21:20.36
                           8    Bloom, Mackenzie            6:54      21:25.22
                           10   Brown, Brittany             7:07      22:04.35
  2      53    Rogers
                           5    Salinas, Rosario            6:45      20:58.70
                           9    Torres, Olivia              6:56      21:30.67
                           12   Surgerner, Bethany          7:10      22:13.69
                           13   Kenney, Katelin             7:10      22:16.77
                           14   Esparza, Kristen            7:11      22:17.31
                           18   Sederholm, Hillary          7:23      22:54.77
                           19   Noble, Emily                7:27      23:08.11
  3      81    Berryville
                           4    Plumlee, Megan              6:44      20:53.29
                           11   Evans, Kaily                7:08      22:08.97
                           17   Epley, Bethany              7:22      22:53.79
                           24   Anderson, Ashley            7:56      24:37.37
                           25   Buchweitz, Anja             7:58      24:43.56
                           27   Castillo, Braniz            8:00      24:51.31
                           28   Espinozal, Jazmin           8:04      25:01.12
  4      94    Siloam Springs
                           15   Berlin, Ashley              7:17      22:36.05
                           16   Scarbrough, Brooke          7:21      22:49.99
                           20   Maciel, Leslie              7:36      23:35.79
                           21   Gardner, Martha             7:42      23:55.94
                           22   Trinidad, Selenia           7:54      24:30.75
                           23   Packard, Melissa            7:55      24:33.75
                           26   Cordova, Natali             8:00      24:48.95
Tiger Invitational Sr. Boys 5K Teams
Bentonville, AR -- October 19, 2006 -- 5 Scorers, 2 Displacers
Team   Team              Ind.
Place  Score   Team      Score  Sr. Boys 5K               Pace/M          Time
===============================================================================
  1      49    Bentonville
                           1    Ferriel, Justin             5:27      16:54.08
                           3    Ferriel, Stephon            5:41      17:38.88
                           5    McKnight, Christopher       5:44      17:48.52
                           14   Haynie, Wesly               6:04      18:49.92
                           26   Tiarks, Nathan              6:16      19:28.87
                           27   Duhamel, Zach               6:17      19:30.73
                           28   Gonzalez, Abuid             6:18      19:32.66
  2      63    Rogers
                           6    Melia, Anthony              5:44      17:48.99
                           11   Orralla, Juan               5:58      18:30.89
                           12   Fryauf, David               6:00      18:38.84
                           16   Carpio, Marvin              6:04      18:51.38
                           18   Johnson, Kobe               6:06      18:57.92
                           21   Gobble, Trent               6:10      19:10.71
                           22   Hughes, Jeremy              6:11      19:11.76
  3      69    Siloam Springs
                           4    Bedor, Chris                5:43      17:46.60
                           8    Levar, Robert               5:48      18:01.98
                           10   Henry, Kyle                 5:57      18:28.93
                           23   Packard, Wesley             6:11      19:13.50
                           24   Lamb, Andrew                6:13      19:18.55
                           25   Stokes, Marcus              6:15      19:24.99
                           31   Lamb, Ashton                6:25      19:54.51
  4      80    Alma
                           2    Mason, Matt                 5:39      17:32.32
                           9    Sandifer, Phillip           5:55      18:22.60
                           17   Mason, Colton               6:05      18:53.29
                           19   Fulmer, Anthony             6:09      19:05.15
                           33   Leakey, Michael             6:27      20:01.69
                           35   Reinhardt, Kyle             6:32      20:16.12
                           36   Marciano, Alex              6:32      20:16.75
  5      109   Van Buren
                           13   Jaime, Rafael               6:03      18:46.72
                           15   Murray, Jon                 6:04      18:50.59
                           20   Faldon, Aubrey              6:10      19:07.56
                           29   Sunday, Bryan               6:18      19:33.08
                           32   Kelley, Brandon             6:26      19:57.16
                           34   Ray, Aaron                  6:30      20:12.96
                           38   Bean, Garin                 6:46      21:01.74
  6      153   Berryville
                           7    Edwards, Aaron              5:46      17:53.39
                           30   Dowell, John                6:20      19:39.35
                           37   Butler, Kent                6:44      20:55.37
                           39   Mojica, Ismael              6:49      21:11.04
                           40   Herring, Bach               7:20      22:46.24
                           41   Biazo, Stephen              7:29      23:14.73