Lake Hamilton Junior Wolf Relays

Lake Hamilton High School

Tuesday, April 11, 2006

 

Girls 100 Meter Dash

           Name                                           School                   Finals

 

      1   Evans, Candace                            Hot Springs Jr.         12.91     10

      2   Seale, Lachasity                            North Little Roc       12.92     8

      3   Green, Olivia                                Hot Springs Jr.         13.13     6

      4   Williams, Laniceshra                    North Little Roc       13.19     5

      5   Holland, Chaquita                        Arkadelphia Juni      13.20     4

      6   Smith, Courtney                           Lake Hamilton          13.70     3

      7   James, Tiara                                 North Little Roc       14.00     2

      8   Dickerson, Jasmine                      Arkadelphia Juni      14.07     1

      9   Taylor, Jazmyne                          Arkadelphia Juni      14.13

    10   Ball, Adrienne                              Lake Hamilton          14.14

    11   Paul, Amber                                 Benton                      14.40

    12   Willis, Taylor                               Lake Hamilton          14.69

    13   Mills, Katy                                  Benton                      14.77

    14   Glover, Carly                               Benton                      19.01

    15   Smith, Devin                                Lake Hamilton Jr      19.62

 

Girls 200 Meter Dash

           Name                                           School                   Finals

 

      1   Seale, Lachasity                            North Little Roc       26.73     10

      2   Green, Olivia                                Hot Springs Jr.         27.11     8

      3   Williams, Laniceshra                    North Little Roc       27.36     6

      4   Evans, Candace                            Hot Springs Jr.         27.38     5

      5   Holland, Chaquita                        Arkadelphia Juni      27.71     4

      6   Smith, Courtney                           Lake Hamilton          28.88     3

      7   Taylor, Jazmyne                          Arkadelphia Juni      29.02     2

      8   Williams, Britlee                           Arkadelphia Juni      29.58     1

      9   James, Tiara                                 North Little Roc       29.59

    10   Collier, Jasmine                            Lake Hamilton          30.71

    11   Willis, Taylor                               Lake Hamilton Jr      31.21

    12   Mills, Katy                                  Benton                      31.54

    13   Reynolds, Kara                            Benton                      32.77

    ---   Glover, Carly                               Benton                         DQ

    ---   Smith, Devin                                Lake Hamilton Jr         DQ

 

Girls 400 Meter Dash

           Name                                           School                   Finals

 

      1   Holland, Chaquita                        Arkadelphia Juni   1:05.09     10

      2   Rasnic, Lexi                                  Lake Hamilton       1:05.27     8

      3   Cooper, Jordan                             Arkadelphia Juni   1:07.68     6

      4   Hicks, Kiacia                                Hot Springs Jr.      1:08.43     5

      5   Garcia, Ariel                                 Lake Hamilton       1:10.21     4

      6   Vinson, Kiara                               North Little Roc    1:11.93     3

      7   Jackson, Tia                                 North Little Roc    1:11.94     2

      8   Burgess, Megan                            Lake Hamilton       1:13.12     1

      9   Sample, Jordan                             Benton                   1:15.51

    10   Dickerson, Jasmine                      Arkadelphia Juni   1:17.13

    11   James, Tiara                                 North Little Roc    1:19.94

    ---   Paul, Amber                                 Benton                         DQ

 

Girls 800 Meter Run

           Name                                           School                   Finals

 

      1   Bean, Kelsey                                Lake Hamilton       2:28.33     10

      2   Woerpel, Jessie                            Lake Hamilton       2:41.11     8

      3   Hicks, Kiacia                                Hot Springs Jr.      2:41.87     6

      4   Brown, Tiffany                            Arkadelphia Juni   2:47.83     5

      5   Smith, Dominique                        North Little Roc    2:48.02     4

      6   Prince, Jennifer                             Arkadelphia Juni   2:48.76     3

      7   Daughty, Jessica                          Lake Hamilton Jr   2:49.77     2

      8   Vincent, Mica                               Lake Hamilton       2:50.91     1

    ---   Kelly, Amber                               Arkadelphia Juni         DQ

    ---   Koller, Tayler                               Lake Hamilton Jr         DQ

    ---   Kesterson, Haley                         Lake Hamilton Jr         DQ

    ---   Stracner, Ashley                           Lake Hamilton C         DQ

    ---   Mathis, Ashley                            Lake Hamilton C         DQ

    ---   Hunt, Rebecca                              North Little Roc          DQ

    ---   Thomas, Angelia                          North Little Roc          DQ

    ---   Hill, Diana                                    Benton                         DQ

    ---   McDonald, Ashley                      Hot Springs Jr.            DQ

    ---   Willis, Stacey                               Benton                         DQ

    ---   Sample, Jordan                             Benton                         DQ

 

Girls 1600 Meter Run

           Name                                           School                   Finals

 

      1   Smith, Dominique                        North Little Roc    5:57.03     10

      2   Brown, Tiffany                            Arkadelphia Juni   5:58.48     8

      3   Kelly, Amber                               Arkadelphia Juni   6:13.84     6

      4   Vincent, Mandi                            Lake Hamilton       6:15.00     5

      5   Roach, Britny                               Lake Hamilton       6:21.49     4

      6   Hook, Jessica                               Lake Hamilton       6:35.47    3

      7   Rucker, Erica                                Lake Hamilton Jr   6:40.80     2

      8   Byers, Carly                                 Hot Springs Jr.      6:45.88     1

    ---   Tran, Linda                                   Lake Hamilton Jr         DQ

    ---   Hill, Diana                                    Benton                         DQ

    ---   Johnson, Jade                               Benton                         DQ

    ---   Harbour, Kalie                              Lake Hamilton Jr         DQ

    ---   Thomas, Angelia                          North Little Roc          DQ

 

Girls 100 Meter Hurdles

           Name                                           School                   Finals

 

      1   McDonald, Ashley                      Hot Springs Jr.         17.59     10

      2   Carr, Lacree                                  Hot Springs Jr.         18.25     8

      3   Hale, Kelsey                                 Lake Hamilton          18.58     6

      4   Williams, Sequoia                         Arkadelphia Juni      19.79     5

      5   Jackson, Tia                                 North Little Roc       19.80     4

      6   Mills, Katy                                  Benton                      19.93     3

      7   Carrol, Star                                   Arkadelphia Juni      19.95     2

      8   Newcomb, Kirby                         Lake Hamilton          20.27     1

      9   Reed, Shayna                                Benton                      20.34

    10   Glover, Carly                               Benton                      21.25

    11   Stewart, Devonne                         North Little Roc       21.35

    ---   Vinson, Kiara                               North Little Roc          DQ

    ---   Johnson, Jade                               Benton                         DQ

 

Girls 300 Meter Hurdles

           Name                                           School                   Finals

 

      1   Hale, Kelsey                                 Lake Hamilton          57.23     10

      2   Brown, Ashleigh                          Lake Hamilton          58.85     8

      3   Newcomb, Kirby                         Lake Hamilton       1:03.07     6

 

Girls 4x100 Meter Relay

           Team                                         Relay                        Finals

 

      1   North Little Roc                           A                               51.36     10

           1) Vinson, Kiara                           2) Williams, Laniceshra

           3) James, Tiara                             4) Seale, Lachasity

      2   Hot Springs Jr. High                    A                               52.13     8

           1) McDonald, Ashley                  2) Carr, Lacree

           3) Evans, Candace                        4) Green, Olivia

      3   Arkadelphia Juni                          A                               54.23     6

           1) Taylor, Jazmyne                     2) Holland, Chaquita

           3) Carrol, Star                               4) Dickerson, Jasmine

      4   Benton                                          A                               58.00     5

           1) Cooper, Laura                          2) Glover, Carly

           3) Paul, Amber                             4) Mills, Katy

    ---   Lake Hamilton                              A                                  DQ

           1) Smith, Courtney                      2) Adney, Kaylie

           3) Ball, Adrienne                          4) Hill, Haley

 

Girls 4x400 Meter Relay

           Team                                         Relay                        Finals

 

      1   Lake Hamilton                              A                            4:29.98     10

           1) Vincent, Mica                          2) Rasnic, Lexi

           3) Hill, Haley                               4) Bean, Kelsey

      2   North Little Roc                           A                            4:32.50     8

           1) Stewart, Devonne                    2) Williams, Laniceshra

           3) Jackson, Tia                             4) Smith, Dominique

      3   Hot Springs Jr. High                    A                            4:46.75     6

           1) Carr, Lacree                             2) Johnson, Brianna

           3) Hicks, Kiacia                            4) McDonald, Ashley

      4   Arkadelphia Juni                          A                            4:54.34     5

           1) Cooper, Jordan                        2) Kelly, Amber

           3) Prince, Jennifer                        4) Brown, Tiffany

      5   Benton                                          A                            5:01.06     4

           1) Sample, Jordan                        2) Cooper, Laura

           3) Willis, Stacey                           4) Paul, Amber

 

Girls 4x800 Meter Relay

           Team                                         Relay                        Finals

 

      1   Lake Hamilton                              A                          10:50.40     10

           1) Woerpel, Jessie                        2) Vincent, Mandi

           3) Rasnic, Lexi                              4) Bean, Kelsey

      2   North Little Roc                           A                          11:35.40     8

           1) Stewart, Devonne

           3) Hunt, Rebecca                          4) Smith, Dominique

      3   Arkadelphia Juni                          A                          11:36.20     6

           1) Prince, Jennifer                        2) Goshen, Kaylona

           3) Kelly, Amber                           4) Brown, Tiffany

      4   Benton                                          A                          12:10.40     5

           1) Sample, Jordan                        2) Davis, Julie

           3) Willis, Stacey                           4) Martindale, Ashley

    ---   Hot Springs Jr. High                    A                                  DQ

           1) Byers, Carly                            2) Eichelburger, Lavonna

           3) Johnson, Brianna                     4) Hicks, Kiacia

 

Girls High Jump

           Name                                           School                   Finals

 

      1   Roberts, Chakeita                         Arkadelphia Juni   5-03.00     10

      2   Seale, Lachasity                            North Little Roc    5-02.00     7

      2   Daily, Ally                                   Lake Hamilton       5-02.00     7

      4   Smith, Dominique                        North Little Roc    5-00.00     5

      5   Davis, Jasmine                             Hot Springs Jr.    J5-00.00     4

      6   Driggers, Kelci                              Lake Hamilton       4-10.00     3

      7   Williams, Laniceshra                    North Little Roc  J4-10.00     2

      8   McDonald, Ashley                      Hot Springs Jr.      4-06.00     1

    ---   Dobyns, Kaylee                           Lake Hamilton Jr         DQ

    ---   Weatherington, Erin                     Lake Hamilton Jr         DQ

    ---   Burroughs, Aubrey                      Lake Hamilton             DQ

    ---   Williams, Sequoia                         Arkadelphia Juni         DQ

    ---   Willis, Stacey                               Benton                         DQ

    ---   Brown, Asheligh                          Lake Hamilton Jr         DQ

    ---   Cooper, Jordan                             Arkadelphia Juni         DQ

 

Girls Pole Vault

           Name                                           School                   Finals

 

      1   Burroughs, Aubrey                      Lake Hamilton     10-00.00     10

      2   Adney, Kaylie                              Lake Hamilton       7-00.00     8

      3   Cooper, Jordan                             Arkadelphia Juni J7-00.00     6

      4   Daily, Ally                                   Lake Hamilton     J7-00.00     4.5

      4   Stewart, Devonne                         North Little Roc  J7-00.00     4.5

      6   Lovell, Carrie                                Benton                   6-00.00     3

      7   Meadors, Olivia                           Benton                   5-06.00     1.5

      7   Curtis, Joanna                              Benton                   5-06.00     1.5

      8   Miller, Charlyn                            Arkadelphia Juni J5-06.00

    ---   Jackson, Tia                                 North Little Roc          DQ

 

Girls Long Jump

           Name                                           School                   Finals

 

      1   Williams, Laniceshra                    North Little Roc  15-09.00     10

      2   Rasnic, Lexi                                  Lake Hamilton     15-06.50     8

      3   Williams, Britlee                           Arkadelphia Juni 15-06.00     6

      4   Jackson, Tia                                 North Little Roc  14-03.00     5

      5   Davis, Jasmine                             Hot Springs Jr.    14-02.00     4

      6   Stewart, Devonne                         North Little Roc  14-00.00     3

      7   Dickerson, Jasmine                      Arkadelphia Juni 13-09.00     2

      8   Evans, Candace                            Hot Springs Jr.    13-05.50     1

      9   Mills, Katy                                  Benton                 13-02.50

    10   Clay, Haley                                  Benton                 13-00.50

    11   Deloch, Ta-Gji                             Lake Hamilton     12-04.75

    12   Drake, Makenzie                          Lake Hamilton Jr 12-02.00

    13   Ball, Adrienne                              Lake Hamilton     12-00.50

    14   Sample, Jordan                             Benton                 12-00.00

    ---   Holland, Chaquita                        Arkadelphia Juni         DQ

    ---   Cimcua, Virginia                           Lake Hamilton Jr         DQ

 

Girls Triple Jump

           Name                                           School                   Finals

 

      1   Rasnic, Lexi                                  Lake Hamilton     33-10.00     10

      2   Hale, Kelsey                                 Lake Hamilton     30-06.50     8

      3   Davis, Jasmine                             Hot Springs Jr.    29-09.50     6

(Girls Triple Jump)

           Name                                           School                   Finals

 

      4   Dickerson, Jasmine                      Arkadelphia Juni 29-06.50     5

      5   Smith, Dominique                        North Little Roc  29-00.50     4

      6   Stewart, Devonne                         North Little Roc  27-11.00     3

      7   Collier, Jasmine                            Lake Hamilton     27-06.00     2

      8   Drake, Makenzie                          Lake Hamilton Jr 27-03.50     1

    ---   Jackson, Tia                                 North Little Roc          DQ

    ---   Cimcua, Virginia                           Lake Hamilton Jr         DQ

    ---   Williams, Sequoia                         Arkadelphia Juni         DQ

    ---   Holland, Chaquita                        Arkadelphia Juni         DQ

 

Girls Shot Put

           Name                                           School                   Finals

 

      1   Thomas, Angelia                          North Little Roc  33-09.00     10

      2   Cannon, Danielle                          Hot Springs Jr.    33-08.00     8

      3   Weatherford, Jessica                    Lake Hamilton     32-09.00     6

      4   Smith, Bailey                                Benton                 32-06.00     5

      5   James, Tiara                                 North Little Roc  32-03.00     4

      6   Hillard, Shandel                            North Little Roc  31-09.00     3

      7   Whitney, Jennifer                         Lake Hamilton     31-07.00     1.5

      7   Johnson, Gayla                            Arkadelphia Juni 31-07.00     1.5

      9   Seale, Brianna                               Arkadelphia Juni 29-01.00

    10   Harrington, Libby                        Lake Hamilton Jr 23-06.00

    ---   Brown, Lavon                              Hot Springs Jr.            DQ

 

Girls Discus Throw

           Name                                           School                   Finals

 

      1   Weatherford, Jessica                    Lake Hamilton          94-04     10

      2   Cannon, Danielle                          Hot Springs Jr.         79-01     8

      3   Smith, Bailey                                Benton                      75-06     6

      4   Seale, Brianna                               Arkadelphia Juni      71-10     5

      5   Hillard, Shandel                            North Little Roc       69-05     4

      6   Harrington, Libby                        Lake Hamilton          68-09     3

      7   Johnson, Gayla                            Arkadelphia Juni      68-03     2

      8   Thomas, Angelia                          North Little Roc       68-02     1

    ---   Brown, Lavon                              Hot Springs Jr.            DQ

 

Boys 100 Meter Dash

           Name                                           School                   Finals

 

      1   Huntley, Brandon                        arkansas high sc        11.51     10

      2   Bell, D.J.                                      Lake Hamilton Jr      11.71     8

      3   Moore, Terrance                          Jr. HS Trojans          11.92     6

      4   Mellon, Mycah                            Nlr East                    11.95     5

      5   Hegwood, Jeremy                        Nlr East                    11.96     4

      6   Hardin, Joe                                   Jr. HS Trojans          11.97     3

      7   Isadore, Willie                              Jr. HS Trojans          12.02     2

      8   Lane, Justin                                  Benton Junior Hi      12.07     0.5

      8   Watkins, Michael                         Lake Hamilton Jr      12.07     0.5

    10   Scales, Darius                               Benton Junior Hi      12.40

    11   Church, David                              Lake Hamilton Jr      12.54

    12   Corea, Doming                             Lake Hamilton 8t      12.55

    13   Smith, Shaunterio                         Arkadelphia Juni      12.56

    13   Jones, Joseph                               Nlr East                    12.56

    15   Lathem, Chanin                            Arkadelphia Juni      12.57

    16   Hamilton, Johney                         arkansas high sc        12.68

    17   Banks, Darrell                              arkansas high sc        12.74

    18   Cudvat, Jason                               Lake Hamilton 8t      13.90

    19   Wesley, Jonathan                         Arkadelphia Juni      13.91

    20   Tilley, Zach                                  Lake Hamilton 8t      13.92

    ---   Coggins, Edrick                            Benton Junior Hi         DQ

 

Boys 200 Meter Dash

           Name                                           School                   Finals

 

      1   Hardin, Joe                                   Jr. HS Trojans          23.93     10

      2   Evans, Devery                              Jr. HS Trojans          24.43     8

      3   Carrigan, Jonathan                        Jr. HS Trojans          24.81     6

      4   Jones, Joseph                               Nlr East                    24.95     5

      5   Watkins, Michael                         Lake Hamilton Jr      24.98     4

      6   Mellon, Mycah                            Nlr East                    25.03     3

      7   Fields, Desmond                          arkansas high sc        25.04     2

      8   Hegwood, Jeremy                        Nlr East                    25.05     1

      9   Lane, Dustin                                 Benton Junior Hi      25.14

    10   Whitney, Zach                             Lake Hamilton Jr      25.68

    11   Allen, Frank                                 arkansas high sc        25.86

    12   Smith, Jordan                               Arkadelphia Juni      25.87

    13   Scales, Darius                               Benton Junior Hi      25.92

    14   Corea, Doming                             Lake Hamilton 8t      26.63

    15   Cudvat, Jason                               Lake Hamilton 8t      26.84

    16   Prothro, Kaleb                              Arkadelphia Juni      26.95

    17   Lathem, Chanin                            Arkadelphia Juni      26.96

    18   Tilley, Zach                                  Lake Hamilton 8t      27.01

    19   Fergueson, William                       Lake Hamilton 9       27.46

    20   Banks, Darrell                              arkansas high sc        35.96

    ---   Edgin, John                                   Benton Junior Hi         DQ

    ---   Boyd, Justin                                 Lake Hamilton Jr         DQ

 

Boys 400 Meter Dash

           Name                                           School                   Finals

 

      1   Evans, Devery                              Jr. HS Trojans          54.14     10

      2   Harris, Ronnie                              Nlr East                    56.08     8

      3   Chameness, Chase                        Lake Hamilton Jr      56.59     6

      4   Church, David                              Lake Hamilton Jr      56.60     5

      5   Hood, Kevin                                 Nlr East                    56.75     4

      6   Benson, Vincent                           Jr. HS Trojans          57.40     3

      7   Valazquez, Anthony                    arkansas high sc        57.70     2

      8   Huntley, Brandon                        arkansas high sc        57.95     1

      9   Swopes, Tony                              Benton Junior Hi   1:01.23

    10   Bennet, Anthony                         arkansas high sc     1:01.50

    11   Sanders, Cab                                 Lake Hamilton 8t   1:01.85

    12   Brasuell, Luke                              Benton Junior Hi   1:02.21

    13   Smith, Shawn                               Benton Junior Hi   1:02.22

    14   Marks, Schuyler                           Arkadelphia Juni   1:03.28

    15   Jones, Chris                                  Lake Hamilton 8t   1:03.29

    16   Williams, Jordan                           Arkadelphia Juni   1:03.41

    17   Fergueson, William                       Lake Hamilton 9    1:04.69

    18   Rogers, Anthony                          Nlr East                 1:04.75

    19   Hinkle, Chris                                Arkadelphia Juni   1:06.88

    ---   Bell, D.J.                                      Lake Hamilton Jr         DQ

 

Boys 800 Meter Run

           Name                                           School                   Finals

 

      1   Seymore, Jonathan                       Jr. HS Trojans       2:18.37     10

      2   Bird, Ryan                                    Jr. HS Trojans       2:19.23     8

      3   Gerber, Amos                               Lake Hamilton Jr   2:22.18     6

      4   Mosler, Travis                             Nlr East                 2:22.27     5

      5   Dunn, Hayden                              Lake Hamilton Jr   2:23.74     4

      6   Crowe, David                               Benton Junior Hi   2:24.83     3

      7   Mills, David                                 Lake Hamilton Jr   2:25.90     2

      8   Dingler, Tyler                               Nlr East                 2:29.50     1

    ---   Watson, Elijah                              Arkadelphia Juni         DQ

    ---   Teed, John                                    Arkadelphia Juni         DQ

    ---   Bowman, Ricky                           Benton Junior Hi         DQ

    ---   Shellman, Cory                             Benton Junior Hi         DQ

    ---   Diaz, Jorge                                   Jr. HS Trojans             DQ

    ---   Waggoner, Zack                            Arkadelphia Juni         DQ

    ---   Bennet, Anthony                         arkansas high sc           DQ

    ---   Godwin, Kevin                             Lake Hamilton 9          DQ

    ---   Phillips, Jermaine                         arkansas high sc           DQ

    ---   Sasca, George                               Lake Hamilton 9          DQ

    ---   Hunter, Joesph                             Lake Hamilton 9          DQ

    ---   Walker, Judge                               Lake Hamilton 8t         DQ

    ---   Williams, Richard                         Lake Hamilton 8t         DQ

    ---   Lowery, James                             Nlr East                       DQ

    ---   Valazquez, Anthony                    arkansas high sc           DQ

    ---   Lusher, David                               Lake Hamilton 8t         DQ

 

Boys 1600 Meter Run

           Name                                           School                   Finals

 

      1   Seymore, Jonathan                       Jr. HS Trojans       5:04.71     10

      2   Mills, David                                 Lake Hamilton Jr   5:05.21     8

      3   Dunn, Hayden                              Lake Hamilton Jr   5:08.64     6

      4   Bryant, Brent                               Jr. HS Trojans       5:08.75     5

      5   Mosler, Travis                             Nlr East                 5:10.69     4

      6   Gerber, Amos                               Lake Hamilton Jr   5:12.17     3

      7   Lowery, James                             Nlr East                 5:16.45     2

      8   Dingler, Tyler                               Nlr East                 5:18.40     1

    ---   Godwin, Kevin                             Lake Hamilton 9          DQ

    ---   Hunter, Joesph                             Lake Hamilton 9          DQ

    ---   Diaz, Jorge                                   Jr. HS Trojans             DQ

    ---   Teed, John                                    Arkadelphia Juni         DQ

    ---   Halstead, Justin                            Benton Junior Hi         DQ

    ---   Crowe, David                               Benton Junior Hi         DQ

    ---   Sasca, George                               Lake Hamilton 9          DQ

    ---   Forner, Drew                                Benton Junior Hi         DQ

    ---   Williams, Richard                         Lake Hamilton 8t         DQ

    ---   Walker, Judge                               Lake Hamilton 8t         DQ

    ---   Valazquez, Anthony                    arkansas high sc           DQ

    ---   Lusher, David                               Lake Hamilton 8t         DQ

    ---   Waggoner, Zack                            Arkadelphia Juni         DQ

    ---   Watson, Elijah                              Arkadelphia Juni         DQ

    ---   Bennet, Anthony                         arkansas high sc           DQ

    ---   Phillips, Jermaine                         arkansas high sc           DQ

 

Boys 110 Meter Hurdles

           Name                                           School                   Finals

 

      1   Evans, Devery                              Jr. HS Trojans          16.83     10

      2   Rogers, David                               Lake Hamilton Jr      17.66     8

      3   Futch, Kaleb                                 Nlr East                    17.93     6

      4   Starr, Marshall                             Lake Hamilton Jr      18.33     5

      5   Bradshaw, Tyler                          Lake Hamilton Jr      18.68     4

      6   Benson, Vincent                           Jr. HS Trojans          18.69     3

      7   Lodge, Courtney                          arkansas high sc        18.89     2

      8   Harris, Ulyssess                           Nlr East                    19.01     1

      9   Hegwood, Jeremy                        Nlr East                    19.79

    10   Heflin, James                                arkansas high sc        19.91

    11   McClure, Freddie                         Arkadelphia Juni      20.08

    12   Davis, Josh                                   Arkadelphia Juni      20.56

    13   Parker, Dustin                              Lake Hamilton 8t      20.61

    14   Riley, Quintrel                             arkansas high sc        20.90

    15   Yazza, Bryce                                Benton Junior Hi      21.23

    16   Parker, Curtis                               Lake Hamilton 8t      21.73

    17   Wright, Delan                               Benton Junior Hi      22.25

    ---   James, Myles                               Benton Junior Hi         DQ

 

Boys 300 Meter Hurdles

           Name                                           School                   Finals

 

      1   Lodge, Courtney                          arkansas high sc        47.47     10

      2   Starr, Marshall                             Lake Hamilton Jr      47.48     8

      3   Futch, Kaleb                                 Nlr East                    48.31     6

      4   Hood, Kevin                                 Nlr East                    48.40     5

      5   Jackson, Landon                           Lake Hamilton Jr      48.77     4

      6   Riley, Quintrel                             arkansas high sc        49.60     3

      7   Lowery, James                             Nlr East                    51.49     2

      8   Parker, Dustin                              Lake Hamilton 8t      54.87     1

      9   Parker, Curtis                               Lake Hamilton Jr      56.74

    10   Hamilton, Johney                         arkansas high sc     1:04.47

 

Boys 4x100 Meter Relay

           Team                                         Relay                        Finals

 

      1   Jr. HS Trojans                              A                               46.43     10

           1) Hardin, Joe                              2) Ross, Waylen

           3) Isadore, Willie                          4) Moore, Terrance

      2   Nlr East                                        A                               46.98     8

           1) Mellon, Mycah                       2) Hegwood, Jeremy

           3) Harris, Ronnie                          4) Jones, Joseph

      3   arkansas high school                     A                               48.39     6

           1) Hamilton, Johney                    2) Fields, Desmond

           3) Allen, Frank                             4) Huntley, Brandon

      4   Benton Junior High                      A                               48.69     5

           1) Lane, Dustin                            2) Lane, Justin

           3) Coggins, Edrick                        4) Scales, Darius

      5   Arkadelphia Juni                          A                               49.06     4

           1) Prothro, Kaleb                         2) Smith, Jordan

           3) Smith, Shaunterio                     4) Wesley, Jonathan

    ---   Lake Hamilton Jr                          A                                  DQ

           1) Watkins, Michael                    2) Church, David

           3) Boyd, Justin                            4) Bell, D.J.

 

Boys 4x400 Meter Relay

           Team                                         Relay                        Finals

 

      1   Jr. HS Trojans                              A                            3:45.03     10

           1) Seymore, Jonathan                  2) Benson, Vincent

           3) Bryant, Brent                           4) Evans, Devery

      2   Nlr East                                        A                            3:52.91     8

           1) Hood, Kevin                            2) Harris, Ronnie

           3) Mosler, Travis                         4) Jones, Joseph

      3   Lake Hamilton Jr                          A                            3:57.92     6

           1) Bell, D.J.                                  2) Jefferson, Arthur

           3) Chameness, Chase                   4) Church, David

      4   Benton Junior High                      A                            4:11.87     5

           1) Swopes, Tony                         2) Smith, Shawn

           3) Jones, Dearion                         4) Albey, Lawson

      5   Arkadelphia Juni                          A                            4:12.34     4

           1) Williams, Jordan                      2) Crawford, Lathan

                                                                4) Hinkle, Chris

      6   arkansas high school                     A                            4:17.52     3

           1) Fields, Desmond                      2) Riley, Quintrel

           3) Valazquez, Anthony                4) Huntley, Brandon

    ---   Lake Hamilton 8t                         A                                  DQ

           1) Jones, Chris                             2) Sanders, Cab

           3) Jackson, Landon                      4) Rogers, David

 

Boys 4x800 Meter Relay

           Team                                         Relay                        Finals

 

      1   Jr. HS Trojans                              A                            9:21.90     10

           1) Diaz, Jorge                               2) Bird, Ryan

           3) Bryant, Brent                           4) Seymore, Jonathan

      2   Lake Hamilton Jr                          A                            9:26.20     8

           1) Cates, Colten                           2) Dunn, Hayden

           3) Mills, David                             4) Williams, Richard

      3   Nlr East                                        A                            9:46.30     6

           1) Lowery, James                        2) Futch, Kaleb

           3) Dingler, Tyler                          4) Mosler, Travis

      4   Benton Junior High                      A                            9:49.60     5

           1) Yazza, Bryce                           2) Bowman, Ricky

           3) Taylor, Chad                            4) Crowe, David

      5   arkansas high school                     A                          10:17.60     4

           1) Valazquez, Anthony               2) Bennet, Anthony

           3) Hill, Don                                  4) Phillips, Jermaine

      6   Lake Hamilton 8t                         A                          10:20.20     3

           1) Cockman, Cory                       2) Walker, Judge

           3) Thirion, Carl                            4) Lusher, David

      7   Arkadelphia Juni                          A                          10:32.10     2

           1) Hinkle, Chris                           2) Waggoner, Zack

           3) Teed, John                               4) Watson, Elijah

 

Boys High Jump

           Name                                           School                   Finals

 

      1   Kramer, Alex                                Lake Hamilton Jr   5-10.00     10

      2   Swopes, Tony                              Benton Junior Hi   5-08.00     8

      3   Crawford, Lathan                         Arkadelphia Juni J5-08.00     6

      4   Mellon, Mycah                            Nlr East                 5-06.00     5

      5   Evans, Devery                              Jr. HS Trojans     J5-06.00     4

      6   Lathem, Chanin                            Arkadelphia Juni   5-04.00     3

      7   Huntley, Brandon                        arkansas high sc   J5-04.00     2

      8   Brasuell, Luke                              Benton Junior Hi   5-02.00     1

    ---   Blakely, Chase                             Benton Junior Hi         DQ

    ---   Adderholt, Harry                         Lake Hamilton Jr         DQ

    ---   Marks, Schuyler                           Arkadelphia Juni         DQ

    ---   Allen, Frank                                 arkansas high sc           DQ

    ---   Fraley, Chris                                Lake Hamilton 8t         DQ

    ---   Riley, Quintrel                             arkansas high sc           DQ

    ---   Hood, Kevin                                 Nlr East                       DQ

    ---   Jones, Joseph                               Nlr East                       DQ

    ---   Sanders, Cab                                 Lake Hamilton 8t         DQ

 

Boys Pole Vault

           Name                                           School                   Finals

 

      1   Bradley, Josh                               Lake Hamilton Jr 13-00.00     10

      2   Rogers, David                               Lake Hamilton Jr 12-00.00     8

      3   Ewing, Samual                              Lake Hamilton Jr 10-06.00     6

      4   Prothro, Kaleb                              Arkadelphia Juni   9-00.00     5

      5   Hood, Kevin                                 Nlr East               J9-00.00     4

      6   Lathem, Chanin                            Arkadelphia Juni J9-00.00     3

      7   Blakely, Chase                             Benton Junior Hi   8-06.00     2

      8   Futch, Kaleb                                 Nlr East               J8-06.00     1

    ---   Wright, Delan                               Benton Junior Hi         DQ

    ---   Purdy, Brandon                            Benton Junior Hi         DQ

    ---   Hinkle, Chris                                Arkadelphia Juni         DQ

    ---   Howell, Adam                              Lake Hamilton 8t         DQ

 

Boys Long Jump

           Name                                           School                   Finals

 

      1   Evans, Devery                              Jr. HS Trojans     19-01.50     10

      2   Fields, Desmond                          arkansas high sc   18-07.00     8

      3   Heflin, James                                arkansas high sc   18-04.00     6

      4   Mellon, Mycah                            Nlr East               18-02.75     5

      5   Rogers, David                               Lake Hamilton Jr 17-11.00     4

      6   Harris, Ronnie                              Nlr East               17-06.25     3

      7   Ford, Kenneth                              Jr. HS Trojans     17-01.00     2

      8   Mosler, Travis                             Nlr East               16-04.00     1

    ---   Wesley, Jonathan                         Arkadelphia Juni         DQ

    ---   Boyd, Justin                                 Lake Hamilton Jr         DQ

    ---   Cole, Matrin                                 Benton Junior Hi         DQ

    ---   James, Ryan                                 Benton Junior Hi         DQ

    ---   Whitney, Zach                             Lake Hamilton Jr         DQ

    ---   Scales, Darius                               Benton Junior Hi         DQ

    ---   Ross, Waylen                               Jr. HS Trojans             DQ

    ---   Corea, Doming                             Lake Hamilton 8t         DQ

    ---   Huntley, Brandon                        arkansas high sc           DQ

    ---   Smith, Shaunterio                         Arkadelphia Juni         DQ

    ---   Crawford, Lathan                         Arkadelphia Juni         DQ

    ---   Cudvat, Jason                               Lake Hamilton 8t         DQ

 

Boys Triple Jump

           Name                                           School                   Finals

 

      1   Mellon, Mycah                            Nlr East               37-06.25     10

      2   Heflin, James                                arkansas high sc   35-00.75     8

      3   Bell, D.J.                                      Lake Hamilton Jr 34-11.00     6

(Boys Triple Jump)

           Name                                           School                   Finals

 

      4   Hood, Kevin                                 Nlr East               34-10.00     5

      5   Harris, Ronnie                              Nlr East               34-06.25     4

      6   Ford, Kenneth                              Jr. HS Trojans     34-02.00     3

      7   Boyd, Justin                                 Lake Hamilton Jr 33-09.50     2

      8   Smith, Jordan                               Arkadelphia Juni 33-06.00     1

      9   Church, David                              Lake Hamilton Jr 33-01.50

    10   Whitaker, Colby                           Arkadelphia Juni 32-01.75

    11   Williams, Jordan                           Arkadelphia Juni 29-02.00

 

Boys Shot Put

           Name                                           School                   Finals

 

      1   Lemons, Tori                                Jr. HS Trojans     42-02.00     10

      2   Tillery, Chance                             Lake Hamilton Jr 41-07.00     8

      3   Epps, cadarious                            arkansas high sc J40-06.00     6

      4   Crites, Tony                                 Nlr East             J40-06.00     5

      5   Jamison, Levi                               Lake Hamilton Jr J40-06.00    4

      6   Whitaker, Colby                           Arkadelphia Juni 39-11.00     3

      7   Rogers, Anthony                          Nlr East               39-10.00     2

      8   Hamilton, Colby                          Lake Hamilton 8t 38-05.00     1

      9   Brown, Austin                             Nlr East               38-00.00

    10   Chessir, Jared                               Lake Hamilton Jr 37-05.00

    11   Hall, Bubba                                  Lake Hamilton 8t 37-04.00

    12   Horowitz, Zach                            Lake Hamilton 8t 36-10.00

    13   Logan, Stephan                             Jr. HS Trojans     36-06.00

    14   Miller, Donte                               arkansas high sc   36-05.00

    15   Wineland, Cody                           Benton Junior Hi 34-11.00

    16   Lynch, Cory                                 Arkadelphia Juni 34-09.00

    17   Starnes, Matt                               Arkadelphia Juni 33-01.00

    18   Miller, Jacob                                Benton Junior Hi 31-02.00

    18   Carper, Jake                                 Benton Junior Hi 31-02.00

 

Boys Discus Throw

           Name                                           School                   Finals

 

      1   Lemons, Tori                                Jr. HS Trojans        125-03     10

      2   Epps, cadarious                            arkansas high sc      120-02     8

      3   Jamison, Levi                               Lake Hamilton Jr    118-08     6

      4   Crites, Tony                                 Nlr East                  118-05     5

      5   Wineland, Cody                           Benton Junior Hi    115-00     4

      6   Logan, Stephan                             Jr. HS Trojans        113-09     3

      7   Welch, Tommy                            Lake Hamilton Jr    112-09     2

      8   Whitaker, Colby                           Arkadelphia Juni    110-04     1

    ---   Miller, Jacob                                Benton Junior Hi         DQ

    ---   Jackson, Fonda                             Arkadelphia Juni         DQ

    ---   Walters, Joey                               Lake Hamilton Jr         DQ

    ---   Balding, Brandon                          Benton Junior Hi         DQ

    ---   Starnes, Matt                               Arkadelphia Juni         DQ

    ---   Farris, Dawson                             Lake Hamilton 8t         DQ

    ---   Howell, Adam                              Lake Hamilton 8t         DQ

    ---   Cherry, Tevin                               arkansas high sc           DQ

    ---   Miller, Donte                               arkansas high sc           DQ

    ---   Rogers, Anthony                          Nlr East                       DQ

    ---   Brown, Austin                             Nlr East                       DQ

    ---   Horowitz, Zach                            Lake Hamilton 8t         DQ

 

 

 

 

                          Women - Team Rankings - 16 Events Scored

             1)   Lake Hamilton                                                                    182

             2)   North Little Rock High School                                        145.5

             3)   Arkadelphia Junior High Girls                                         111.5

             4)   Hot Springs Jr. High                                                           105

             5)   Benton                                                                                  34

             6)   Lake Hamilton Jr Girls B                                                        5

 

 

 

 

                            Men - Team Rankings - 16 Events Scored

             1)   Jr. HS Trojans                                                                     166

             2)   Lake Hamilton Jr. High                                                    161.5

             3)   NLR East                                                                            135

             4)   arkansas high school                                                             81

             5)   Benton Junior High                                                            33.5

             6)   Arkadelphia Junior High                                                       32

             7)   Lake Hamilton 8th grade                                                         5